Yeni Apple Kimliği Nasıl Oluşturulur?

Apple marka cihazların sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesi adına Apple kimliğinin oluşturulması gerekecektir.  Özellikle ilk defa Apple cihazlarını kullanacak kişileri bu konuda zorlanabileceği gibi “Yeni Apple Kimliği Nasıl Oluşturulur?” adımlarının takip edilmesi ise bu işlemler kolay bir şekilde yapılabilecektir. Zira Apple servislerinin kullanılabilmesi adına kişilerin bu konuda kimliğe ihtiyacı olacaktır. Aksi halde cihaz kısıtlı imkanlar dahlinde kullanılmak zorunda olacaktır. Bu tip durumların önüne geçmek adına ise kişilerin basit bir şekilde yapılabilecek Apple kimlik oluşturma adımlarını tamamlaması yeterli olacaktır.

Apple Kimliği Alınmazsa Ne Olur? 

iCloud, App Store, iTunes Store, Apple Music başta olmak üzere tüm uygulamalar ve servisler kimlik ile birlikte çalışmaktadır. Bu nedenle kimlik alınmadığı takdirde herhangi bir şekilde oturum açılması, servislerin kullanılması söz konusu olmayacaktır. Bu servisleri sorunsuz bir şekilde kullanan kişilerin daha önceden kimliği olacağından dolayı bu kimliğin kullanılması yeterli olacaktır.

Yeni Apple Kimliği Nasıl Oluşturulur?

Apple kimliği oluşturmak adına 4 farklı yöntem bulunmaktadır. Bu bakımdan kişilerin kimlik almak adına istediği bir yöntemi seçerek adımları takip etmesi yeterlidir. Seçilecek yöntem her ne olursa olsun, kişilerin doğum günü bilgilerini, mevcut eposta adresi ya da iCloud uzantılı mail adres bilgilerini girerek kimlik formunu doldurması gerekmektedir. Böylece kişilerin aldığı mail uzantısı ile birlikte belirlediği şifreyi kullanması ile birlikte kimlik oluşturma tamamlanmış olacaktır.

Cihaz ayarlamaları sırasında kimlik oluşturma 

Yeni bir cihaz alan ve cihazını ayarlamaya başlayan bir kişi, bu aşamada kimlik oluşturma işlemlerini de yapmak durumundadır. Açılış ekranında kimlik bilgilerinin girilmesi istendiği bölümde, Ücretsiz Apple Kimliği Yarat bağlantılarını takip ederek kimliğinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

App Store ile kimlik oluşturma 

App Store kullanarak da kişilerin kimlik oluşturması mümkündür. Bunun için ilk olarak cihazlardan App Store’un açılması ve ardından ekranda yer alacak Yeni Apple Kimliği Yarat seçeneğinin takip edilmesi gerekmektedir. Bu işlemlerin yapılması sırasında cihazda kayıtlı başka bir kimlik varsa kesinlikle tüm erişimi kesilmeli ve oturumlar kapatılmalıdır.

Mac ya da PC ile kimlik oluşturma 

Apple’ın ürünleri olan MAC ya da normal bir PC üzerinden de kimlik oluşturmak mümkündür. Bunun için ise iTunes adı verilen resmi program kullanılmalıdır. Bu aşamada ise programı kurarak kullanmaya başladıktan sonra ekranda şu adımlar takip edilmelidir;

Hesap>Giriş Yap

Bu adımları takip ettikten sonra ekranda yer alacak formun doldurulması ve gerekli onayların verilmesi ile  birlikte hesap oluşturulmuş olacaktır.

Web tarayıcısı ile kimlik oluşturma 

Kimlik oluşturma konusunda son yöntem ise web tarayıcısı kullanmaktır. Web tarayıcısını kullanarak kimlik oluşturmak isteyen kişilerin activate.apple.com adresini kullanması gerekmektedir. Bu adrese giriş yaptığınızda sağ üst tarafta yer alan Apple Kimliğinizi Oluşturun seçeneğini takip etmeniz yeterli olacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.