Whatsapp Web İle Rahat Kullanım

Whatsapp daha çok telefondan kullanıldığı için whatsapp web deyince biraz kulağa tuhaf geliyor fakat whatsapp web de en az telefon kadar kullanım kolaylığı sağlıyor. Özellikle uzun mesaj yazmayı sevenler için whatsapp web çok pratik oluyor. Çünkü bilgisayar klavyesinden yazmak telefon klavyesinden yazmaktan çok daha kolay oluyor. 

Whatsapp Web kurulumu ise biraz uğraştırıcı gibi görünse de aslında çok kolay. Bunun için öncelikle bilgisayarınızdan watsapp web sitesine giriş yapmalısınız. Ardından cep telefonunuzdan whatsapp sayfasını açmalısınız. Telefonunuz Android ise Whatsapp ana ekranından Sohbet > Menü > Whatsapp Web adımlarını takip edin. Telefonunuz IOS ise Whatsapp ekranındayken Ayarlar > Whatsapp Web adımlarını takip etmelisiniz. Bu adımları takip ettikten sonra telefonunuzdaki QR kodunu bilgisayarınıza okutun. Whatsapp Web kurulumu bu kadar basit bir işlem. Bu adımları takip ederek rahatlıkla bilgisayarınızdan whatsapp web uygulamasını kullanabilirsiniz. 

 

Whatsapp Web Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Whatsapp elbette birçok internet kullanıcısının olmazsa olmazı. Bilgisayarınızdan da bu uygulamayı kullanabilmek sizin için büyük avantaj. Whatsapp uygulamasının en avantajlı özelliği ise konum paylaşma özelliğidir. Fakat bu özelliği kullanırken çok dikkatli olmak gerekir. Whatsapp kullandığınız cihaz konumu bazen yanlış gönderebiliyor. 

Whatsapp uygulamasında konum özelliğinde ‘’Şu anki konumu gönder” ve ‘’Mevcut konumu gönder” olmak üzere iki farklı konum gönderme seçeneği bulunuyor. Her iki seçeneği tıklarken de paylaşılan konumun kontrol edilmesi gerekiyor. Aksi taktirde karşı tarafa yanlış konum atabilirsiniz. Whatsapp uygulamasında dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik ise karşı tarafa attığınız mesajı ‘’herkesten sil” yapsanız bile karşı taraf sildiğiniz mesajı göremiyor fakat ‘’ bu mesaj silindi” diye bir uyarı konuşma ekranına düşüyor. Bunu bilerek hareket etmenizde fayda var. 

 

Telefondan Yaptığınız Tüm Ayarları Bilgisayarınızdan Da Yapabilirsiniz

QR Kod ile bilgisayarınızdan bağlandığınız whatsapp ayarlarını telefonunuzdan yaptığınız gibi bilgisayarınızdan da yapabilirsiniz. Profil resminizi düzenleyebilir, kişisel bilgi yazabilir, durum paylaşabilir, kişileri engelleyebilir ya da engelini kaldırabilirsiniz. Kişiye özel fotoğraf ve zil sesi müziğini de bilgisayardan ayarlayabilirsiniz. 

Telefonunuzdan whatsapp mesajı geldiği zaman nasıl bildirim geliyorsa bilgisayarınızdan da bildirim ayarlarını yapabilirsiniz. Whatsapp mesajı geldiğinde bilgisayarınızın bildirim vermesini istiyorsanız ayarlardan bildirimi aç yapabilirsiniz. Telefondan yaptığınız her ne varsa web üstünden de whatsapp ayarlarınızı düzenleyerek istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Whatsapp web kullanırken telefonunuzdan da internetinizin açık olması gerekiyor. Bu nedenle mobil veri yerine Wi-Fi kullanmanızda fayda var.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.