TORBASIZ SÜPÜRGELER YENİDEN REVAÇTA

Evlerimizin temiz ve bakımlı görünmesi için en çok elektrikli süpürgelerden yararlanırız. Elektrik süpürgeleri hepimizin en büyük yardımcılarındandır. Dökülüp saçılanı her toparlar, halı gibi çok toz tutan eşyalarımızı temizler, günlük temizliğin en önemli unsurlarındandır.

Torbasız Süpürge Kullanmayı Denediniz mi?

Elektrikli süpürgeler ortamda bulunan katı ya da sıvı kirleri emmek suretiyle uzaklaştıran, hijyen sağlayan bir makinedir. Uzun yıllar evlerde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Kullanımının çok yaygınlaşmadığı yıllarda elektrikli süpürgelerin yerinde çalı süpürgeler vardı. Bunlar tozu ve kiri içine çekip hapsetmek yerine bir yerden başka bir yere taşırlardı. Başka bir deyişle, tozu pisliği temizlemiyor, sadece yerlerini değiştiriyordu. Bu süpürgeleri kullanabilmek için bir de faraşa ihtiyaç duyulurdu. Faraşla ortaya çıkan tozların tamamını toplamak mümkün değildi. Üstelik bu son derece kirli bir işlemdi. Evi çalı süpürge ile temizleyen kişi direkt olarak toz ve pisliğe maruz kalıyordu. Özellikle üst solunum yolu enfeksiyonu sıkıntısı çekenler için evi çalı süpürge ile temizlemek tam bir kâbustu.

Yıllar içinde elektrikli süpürgelerin hayatımıza girmesi ile ev temizliği bir sıkıntı olmaktan çıkıp adeta bir eğlence haline gelmiştir. Elektrikli süpürgelerin kullanım kolaylığı hayatımızı ciddi biçimde kolaylaştırmıştır. Bugünkü torbalı ya da torbasız süpürgeler üstün emiş güçleri, ergonomik ve hafif yapıları, su hazneli ya da kuru çalışabilme gibi özellikleri ile göz doldurmaktadır.

Son yıllarda ev hanımlarının sıklıkla kullandığı modellerden birisi de torbasız süpürgelerdir. Torbasız süpürgeler de torbası modeller kadar yaygın kullanılmaktadır. Torbasız süpürge modeli aslında sanıldığı gibi yeni bir model değildir. En az torbalı modeller kadar eski bir tarihe sahip olan torbasız süpürgeler, uzunca bir süre torbalı modellerin gölgesinde kalmıştır. Uzun yıllar boyunca torbalı modellerin daha fazla kullanışlı olduğu savunulmaktaydı. Ancak pek çok ünlü elektronik eşya markası torbasız süpürgemodellerine daha fazla yer vermektedir. Torbasız süpürgelerin de kullanıcılarına göre avantajları vardır. Bu avantajların en başında toz torbası kullanım zorunluluğunun olmaması gelmektedir. Toz torbaları her zaman bir ek maliyet demektir. Torbaların ne zaman dolduğunu, süpürgenin emiş gücü düşene kadar fark etmeyebilirsiniz. Torbasız süpürgelerin toz hazneleri genellikle şeffaf üretilmektedir. Bu sayede süpürgenizin toz haznesinin ne zaman dolduğunu vaktinde fark edebilir, tozun yanı sıra içine neleri çektiğini rahatlıkla görebilirsiniz. Şeffaf olsun ya da olmasın, torbasız süpürgelerin içinde, yanlışlıkla içine çektiğiniz kıymetli eşyalarınızı daha kolay arayabilirsiniz. Torba yırtıp parçalamanıza gerek kalmayacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.