TBT Ne Demek İnstagram

Milyonlarca kullanıcısı bulunan en büyük sosyal medya sitelerinden biri olan İnstagram, fotoğraflarınızı paylaşabileceğiniz kaliteli bir platform olmakla beraber akımları ile de çok ünlü bir uygulama. Fotoğraflarınızı paylaşırken kullandığınız etiketler ile seçtiğiniz konu ile ilgilenen insanlara ulaşabilir, ağınızı bu etiketler sayesinde kolayca genişletebilirsiniz. Çoğu kullanıcının bilmediği etiketleri tarayıcılarda arattığı gibi, tbt ne demek İnstagram gibi sorularında tarayıcılara soruyor.

TBT Etiketinin Manası Nedir?

Birçok kişisel ya da işletme hesabının bulunduğu, günümüzün en popüler fotoğraf paylaşım uygulaması olan İnstagram, gerek kullanılabilirliği  gerekse eğlenceli ve çeşitli içerikleri ile en çok ilgi gören sosyal medya araçlarından biri. İnstagram kullanıcıları ağlarını genişletmek için ve belirli içeriklere ulaşılabilirliği arttırmak için Hashtag (#) ile anlamlı anlamsız kelimeler kullanarak etiketler yapmaktadır.

Gelin size tbt ne demek İnstagram sorusunun cevabını verelim. Hiç şüphesiz son derece popüler olan etiketlerden biri olan tbt Türkçe’ ye ‘ne günlerdi’ olarak uyarlanabilir. Açılımı “Throw Back Thursday” olan kısaltımış haliyle tbt, en kolay anlamıyla ‘geriye dönük Perşembe’dir diyebiliriz.

TBT Nerede Kullanılır?

Tbt etiketinin çok fazla kullanılmasını gördükten sonra tbt ne demek İnstagram sorusunun cevabını aldınız. İnstagram’ da eskiden çekilmiş fotoğraf, video ya da kısa bir boomerang paylaşacak iseniz bu etiketi kullanabilirsiniz. Fakat “Throw Back Thursday” etiketinde geçen Thursday kelimesinin ‘Perşembe’ anlamına geldiğini unutmayın. Yani tbt yazacağınız fotoğrafı perşembe günü dışında paylaşmanız sizi gülünç duruma düşürebilir.

TBT ve Çeşitleri Nelerdir?

Perşembe günü haricinde paylaşım yapıyorsanız tbt dışında tercih edebileceğiniz iki farklı seçenek daha bulunuyor. Birincisi ‘flasback friday” kısaltması olan FBF ve ikincisi de “wayback Wednesday” kısaltması WBW. Görüldüğü üzere Cuma ve Çarşamba günü de eskiye dönük fotoğraf paylaştığınızda kullanabileceğiniz ‘geriye dönük’ anlamı taşıyan iki tane etiket bulunmakta.

TBT ve Sosyal Medya

2006 yılında ilk kez düşünülen tbt etiketi, en çok 2012-2014 yılları arasında paylaşıma ulaşmış gibi görünüyor. Facebook, Twitter gibi çok popüler olan sosyal medya uygulamalarında da kullanılan bu etiket, İnstagram üzerinde Nice Kicks adlı sayfanın ayakkabı fotoğraflarını her Perşembe günü tbt etiketi ile paylaşmasıyla kısa bir sürede diğer kullanıcılar tarafından da kullanılmaya başlanmıştır. 2012 yılında Google Trends üzerinde sıkça aranan tbt ne demek Instagram konusu, yaşadığımız teknoloji çağında sosyal medyayı aktif kullanan bir çok kişi tarafından biliniyor.

TBT Etiketini Kullanmanın Avantajları

Eski fotoğrafınızı paylaşırken tbt etiketini kullanarak fotoğrafın geriye dönük olduğunu belirttiğiniz gibi ‘ne günlerdi’ mesajı da veriyor olacaksınız. Before-after akımında da kullanılan bu etiketin aslında çok önemli bir avantajı daha bulunuyor. Tbt etiketi ile paylaştığınız her fotoğraf size takipçi kazanmanızda, takipçi sayınızın artmasında yardımcı oluyor. Bu popüler etiket ile daha fazla kullanıcıya ulaşmanız çok daha mümkün.

Formun Üstü

Formun Altı

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.