Tablet bilgisayarların özellikleri avantajları

Eğer, bir tablet bilgisayar almayı düşünüyorsanız ve ne alacağınıza henüz karar veremediyseniz, bu inceleme ve bilgi içerikli yazımızı mutlaka okuyunuz.

 

Bir dizüstü bilgisayar kadar etkili ve sağlam, taşıması çok kolay ve tahmin edemeyeceğiniz kadar avantajlı fiyatlarla. Tablet bilgisayarlar günümüzde çok ilgi görüyor biliyorsunuz ve tüketicilerin önüne oldukça fazla çeşite sahip bir ürün yelpazesi sunuluyor. Peki, tablet bilgisayar alırken nelere dikkat etmek gerekir? Hangi kriterlere göre bir seçim yapılmalıdır? Görünüş olarak çekici olan bir iPad mi tercih edilmelidir?, işlevsel olarak etkin bir Android 4tablet bilgisayar mı? Ya da  7 inçlik bir elden düşme tablet bilgisayar mı? Bu yazı kapsamında sizlere bütün kategorilere ait cihazları genel özellikleri ve ayrıntılı olarak anlatmaya çalışacağız.

 

Bir yerden bir yere gidiyorken birden fazla medya öğesini(metin, grafik, ses, müzik, video gibi) bir arada kullanmak tablet bilgisayarlar aracılığıyla çok daha kolay hale geliyor. Tablet bilgisayarlar birçok özelliği bir arada kullanmaya olanak veren bir teknoloji mucizesi olarak günümüzün en gözde araçlarından biri haline geliyor. Bir yandan her türlü video oynatıcı olarak kullanılırken, bir yandan fotoğraf makinesi işlevi görüyor ve bir yandan da yüksek çözünürlük kalitesinde oyun oynayabileceğiniz bir konsol haline dönüşüyor. Bütün bu saydığımız özellikleri tablet bilgisayarlar aracılığıyla yaparken şarj sürelerinin tatminkar derecede uzun olması ise sosyal paylaşımlarınızın yarıda kalmamasını sağlıyor. İşte bu özelliklere sahip tablet bilgisayarlar herkesin satın alabileceği fiyat aralıklarında piyasada bulunuyor.

 

UMTS nedir ne işe yarar ?

 

Peki, UMTS’nin ne olduğunu biliyor musunuz? Siz, bir yerden bir yere hareket halindeyken maillerinizi okuyup, internet üzerinde sörf yapmanızı sağlayan bir internet desteği olarak tablet bilgisayarların pek çoğunda bulunuyor. Bu UMTS desteği sayesinde YouTube’de yer alan videoları bile rahatlıkla seyretmeniz mümkün hale geliyor.

 

 

HDMI çıkışı nedir ne işe yarar?

 

Yine pek çok farklı tablet bilgisayar çeşidinde HDMI çıkışı bulunmatadır. Bu HDMI çıkışı aracılığıyla resimlerinizi ya da videolarınızı çözünürlüklerini aynen koruyarak televizyonda ya da herhangi bir bilgisayar monitöründe izleyebilmeniz de mümkün hale geliyor.

 

Bu noktada sorulması gereken en önemli soru şu: Taşıması kolay ve boyut olarak ufak bir tablet bilgisayar mı yoksa 10 inçlik ve maddi olarak uygun bir tablet bilgisayar mı tercih edilmelidir? Hangi tablet bilgisayarın sizin ihtiyaçlarınıza en iyi karşılık vereceğini nasıl anlayabilirsiniz?

Bir önceki yazımız olan Drupal 7.15 Çıktı! başlıklı makalemizde drupal, drupal 7 ve drupal 7.15 hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.