Steam Oyun Nasıl İade Edilir?

En popüler oyun platformlarından bir tanesi olan Steam’de kullanıcılar ücretli bir şekilde oyun alma imkânına sahiptir. Bu seçenek sayesinde kişilerin herhangi bir sorun yaşamadan oyun alması ve oyunları hesabı üzerinden oynaması söz konusu olsa da bazı durumlarda oyunların iade edilmesi gerekebilir.

Steam Oyun Nasıl İade Edilir?

Steam oyun iade etme işlemleri nasıldır gibi pek çok farklı sorgu ile bu konuda yardım arayan kullanıcılar aşağıda yer alan adımları takip ederek oyun iade işlemlerini sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsinizi.

Adım Adım Steam Oyun İade Etme İşlemleri 

Steam’de oyunların iade edilebilmesi adına bazı kriterlerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Oyuncuların unutmaması gereken en önemli detay 14 günden sonra oyun iade işlemlerinin yapılamadığıdır. Platformunda iadedeki temel amaç oyunu alan ve oyunu aldığından dolayı pişmanlık yaşayan ya da oyuna girdikten sonra çok fazla beğenmeyen kullanıcıların mağduriyet yaşamadan iade ile parasını geri alabilmesidir.

Bu nedenle 14 günü geçen oyunlar için herhangi bir iade işlemi sistem tarafından kabul edilmeyecektir. Bu tip riskleri almamak adına oyunu satın aldıktan sonra mutlaka oynamalı ve iade etmeyi düşünüyorsanız bu konuda hızlı davranmalısınız. 14 gün kadar bir diğer önemli kriter ise oyun oynama saatidir. 2 saatten daha az oynanmış oyunlar Steam yönetimi tarafından yeterli bulunmadığından dolayı mutlaka oyunu 2 saat boyunca oynamalı ve ardından iade işlemlerini başlatmalısınız. Saati tamamlayan kullanıcılar, oyun iade etme adımlarına geçiş yapabilir.

İade işlemlerinde online olarak tarayıcı aracılığıyla başvurunuzu yapabilirsiniz. kullanılması gereken bağlantı ise şöyledir.

https://help.steampowered.com/

İlgili sayfaya ulaştıktan sonra ekranda yer alan Games Software seçeneğini seçin. Ardından arama kısmına iade etmek istediğiniz oyunun adını yazın. Oyun listelendikten sonra oyuna tıklayın ve “Umduğum gibi değil” seçeneğini seçin. Ardından “I’d like to request a refund” seçeneğini seçin.

Bu aşamaları geçtikten sonra iadenin hesabınıza mı yoksa sistemde kayıtlı olan kredi kartınıza mı yapılacağı sorulacaktır. Uygun bulduğunuz seçeneği seçerek onaylamanız halinde Steam üzerinden oyun iadesi için işlemlerin başlatılmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle iade süreci başladığında bakiyenizdeki durum, beklemedeki bakiye şeklinde düzenlenecek ve burada oyunun tutarı yer alacaktır. İade işlemlerinde dikkat etmesi gereken bir diğer önemli detay hemen bu işlemin tamamlanmadığıdır. Bu nedenle birkaç gün beklemeniz gerekebilir.

Ayrıca her talebin onaylanması ve iade işlemlerinin gerçekleşmesi gibi bir durum da bulunmadığından dolayı kişilerin oyun satın almadan önce bu tip detayları göz önünde bulundurması gerekir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.