Size Hitap Eden Intel İşlemci Hangisi

Intel işlemci arasında pek çok detay ve özellik bulunuyor. Bu detay ve özellikleri inceleyerek kendinize uygun işlemciyi seçebilirsiniz. İşlemcinin modeli, hızı, kalitesi gibi etkenler yapacağınız tercihi etkileyecektir. Size özel işlemciyi seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer detay ise işlemci numarasıdır. Yoğun programlar ile çalışıyorsanız ön belleği yüksek işlemci seçmenizde fayda var. Bilgisayarınızın kasma yapmaması için belleği yüksek işlemci seçmenizde büyük fayda var. 

 

Intel İşlemci Seçenekleri

Intel®Core2™ Ekstreme: Mobil üzerinden oyun oynayacaksanız ve bir türlü elinizden oyunu bırakamıyorsanız bu işlemci türünü tercih etmenizde fayda var. Bu işlemci türü ile gayet hızlı bir şekilde oyun oynayabilirsiniz. 

Intel ®Centrino® : Bu işlemci görselliğe önem veriyor. Sürekli oyun oynuyorsanız, medyada fazla dolanıyorsanız ya da sık sık fotoğraf çekmeyi, müzik dinlemeyi veya video çekmeyi seviyorsanız bu işlemci türünü tercih etmeniz gerekir. Bu işlemci her şeyi hafızasına kaydeder ve oldukça geniş bir hafızası vardır. Diğer seçenekler olan Intel işlemci seçeneklerinden bir tanesi Intel Pentium serisidir. Bu işlemci ile aynı anda birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Intel Celeron işlemci ile de basit işlemleri halk edebilirsiniz. 

 

 Veri Hızı Önemli

İşlemci tercihinde bulunacağınız zaman bilgisayarınızı ne amaçla kullanacağınız çok önemli. Resim, video, evrak ve dosya saklamak için kullanacaksanız işlemci hızınız düşük olabilir. Fakat oyun oynamak, program yüklemek için veya iş için kullanacaksanız işlemci hızınızın yüksek olması gerekiyor. Aksi takdirde bilgisayarınız işlemciyi kaldıramayacağı için zamanla büyük problemler ile karşı karşıya gelirsiniz.  İşlemci türünü seçerken bu etkenlere dikkat etmeniz gerekir. En önemlisi bilgisayarınızı kullanma amacınız. Hangi amaçla kullanmayı düşünüyorsanız ona yönelik işlemci seçmelisiniz. Bu konuda karar veremiyorsanız bilgisayar alanında uzman kişiler ile iletişime geçebilirsiniz. 

 

İşlemci Türleri Nelerdir? 

Intel Core 2 Extreme İşlemci, Intel Core 2 Quad işlemci,  Intel Core 2 Duo işlemci, Intel Core 2 Extreme mobil işlemci, Intel Centrino 2 işlemci teknolojisi, Intel Centrino Atom İşlemci teknolojisi ve masaüstü bilgisayarlar için Intel Atom işlemci sayılabilir. Bu işlemci çeşitlerinden bilgisayarınızı ne amaçla kullanacaksanız kendinize uygun bir işlemci seçebilirsiniz. İşlemciler hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için uzman bilgisayar teknisyenler inden ya da işlemci sayısı yapan satış danışmanlarından yardım alabilirsiniz. Bir uzman görüşü işlemci hakkında bilginiz yoksa sizi aydınlatacak ve yanlış karar vermenizin önüne de geçecektir. Doğru işlemci ile bilgisayarınız daha uzun ömürlü olur.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.