Sım Kart İçin Yolun Sonu! eSım Nedir?

Telefon kullanımı ülkemizde ve dünyada oldukça yaygındır. Özellikle son yıllarda çok gelişmiş ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte günümüzde en çok tercih edilen akıllı telefonlar artık her kişinin elinde oldu. Günlük yaşamda artık her işimizi telefonla yaptığımız akıllı cihazların birde sım kartları son zamanlarda tartışma konusu oldu. Artık sım kart döneminin bittiği ve yeni sım ürünleri kullanılması bekleniyor. Sım kartlar telefonların belli bölümlerine yerleştirilen ve geçmiş yıllardan bugüne kullanılan bir hafıza ürünüdür. Kişisel numara bilgileri gibi önemli verileri telefonda kayıtlı tutan bir görevi bulunuyor. Telefonumuz kırıldığı zaman farklı telefon kullanmaya başladığınızda yine sım kartı öne çıkıyor.

eSım Nedir? Avantajları Nelerdir?

Teknolojinin hayatınıza çok büyük etkileri bulunuyor. Gelişen dijital çağın son trend ürünlerinde merhaba olan eSım gömülü elektronik kart demektir. Kısaca telefonda bulunan sım kart kullanımları sona erecek ve yerine yine akıllı uygulama görevi gören bir elektronik kart eklenecektir. Elimizle dokunup kendimizin taktığı küçük fiziki bir kart olarak değil alışılmışın dışında bir cip kart modelidir. Yani son çıkan akıllı cihazlarda gömülü olarak görev yapan çok avantajlı bir kart ürünüdür. Peki, avantajlımı diye merak edilen bu konu hakkında verilen ilk bilgiler tabiki teknolojinin sağladığı konfor kadar avantajlı olduğunu görmekteyiz. Birçok değerli avantajı bulunan eSım modelinin en önemli özelliği yeni bir kart kullanımı sırasında kart değişimi gibi zaman kaybettiren işlerle sizi uğraştırmaz.

Daha Güvenilir Yaşamın Yeni Nesil Ürünü

Yeni çıkan eSım kart modelleri çok sık duyulmuş olmasada günümüzde damgasını vurmuş ve akıllı cihazların telefon şirketlerinin üzerinde durduğu bir konu. Eski tarz sım kartlarına göre çok daha güvenilir ve kaybolma imkânı asla olmayan bir kart olarak karşımıza çıkıyor. Geçmişten günümüze hasara uğrayan sım kartları artık son buluyor. Kayboldu veya hasara uğradı diye birşey yok. Yeni akıllı cihazlarda gömülü olarak kullanılan cip kart eSım operatör değiştirme sırasında ek ücret ödemeden istediğiniz telefon operatörüne kısa sürede geçiş sağlamanızı destekleyen bir ürün olarak biliniyor.

Son Teknolojiye Uyarlanmış eSım Ürününün Dezavantajları Var Mı?

Eski teknolojide kullanılan sım kartların en bilinen avantajı telefonu değiştirme yaparken diğer alınan telefona tekrar takılabilir olması oldukça büyük ve önemli bir avantaj olarak görülüyor. Fakat yeni nesil teknolojinin ürünü eSım gömülü olmasından dolayı bu mümkün olmuyor. Yeni gelişen bir ürün olmasından dolayı bu konuya mutlaka çözüm bulunması bekleniyor. 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.