Sanal Depolama Alanı Satın Alınmalı mı?

Sanal depolama veya bulut depolama sistemi olarak tanımlanan sistemler, verilerin güvenli şekilde korunmasını ve depolanmasını sağlıyor. Firmalara göre ücretsiz sanal depolama alanları ya da farklı niteliklerde bulut depolama alanları satışa sunuluyor.

Çevrimiçi yedekleme sistemleri olarak dizayn edilen sanal depolama alanları, GB özelliklerine göre alan kullanım olanağı sağlıyor. Peki, sanal depolama alanı ne işe yarar? Sanal depolama alanı satın alınmalı mıdır?

Sanal Depolama Alanı Ne İşe Yarar?

Yedekleme alanı sağlayan ve çevrim içi yedekleme işlemi gerçekleştiren bulut alanlar, gerekli alan hesaplamasını da yapar. Yedeklenecek verilerin boyutuna göre şayet depolama alanı yeterli değilse, sanal yedek alanlar satın alınabilir.

Kullanım ihtiyacına göre veya istenildiği zaman yedek depolama alanları satın alınabilir. Bulut depolama alanları, internet üzerinden satın alınır. Yedeklemenin yapılması ve alanın satın alınması için internete bağlı olunması gerekiyor.

ICloud Saklama Alanı Satın Alma

Mobil cihazlarda depolama alanı, GB kapasitelerine göre belirleniyor. Dosyalar, uygulamalar, fotoğraf ve videoların depolanması için ICloud, 5 GB’a kadar ücretsiz depolama alanı sunuyor. IPhone telefonların yanı sıra İPad, İPod ve Mac cihazlarında kullanılabilir depolama sistemiyle senkronize şekilde sanal depolama sağlanıyor.

IOS işletim sistemi sahip kullanılan tüm cihazlardaki veri ve dosyalar, yedekleme alanı hesaplama seçeneğine göre depolanıyor. Aylık ücretlendirme fiyatlarıyla satılan yedek sanal depolar, GB kapsamlarına göre satışa sunuluyor. IOS kullanıcıları, yedekleme yapmak istedikleri dosyalara göre sanal depolama alanı satın alabilirler.

Bulut Depolama Almanın Avantajları

Veri depolama için gerekli olan sanal depolama sistemi, esasen internet sisteminde hiçbir şeyin tamamen kaybolmamasına rağmen belirli bir özel alan tahsis edilmesini sağlar. Fotoğraf, proje ve sunumlar, önemli dosyalar, videoların güvenilir şekilde depolanması, bulut depolama sistemleriyle sağlanıyor.

Önceki yıllarda kullanılan CD, flash bellek gibi aygıtların zamanla deforme olabilme ihtimaline karşı, sanal sistemler üzerinden geliştirilen bir uygulamadır. Pek çok yazılım firması, mobil cihaz üreticileri, bilgisayara program üreticilerinin bulut depolama satış sistemi bulunuyor.

Bankacılık ve finans sektörü, büyük şirketler, kamu kurumları gibi pek çok kuruluş, bulut depolama sistemi kullanıyor. Herhangi bir internet sistemi olmaması durumunda dahi, verilere güvenli şekilde ulaşmayı sağlayan sistemdir.

Mobil cihazlar ve bilgisayarlar için geliştirilen sanal depolama sistemleri, dosyaların güvenle korunması için ideal çözümlerdir. Özellikle belirli bir GB bazında tasarlanan akıllı telefonlardaki dosyaları saklamak için profesyonel çözüm sağlayan sanal depolar, lisanslı markalardan satın alınmalıdır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.