Samsung’un 6 Bin mAH’lık Yeni Bataryası

Yeni amiral gemi hazırlıklarına devam eden Samsung’un yeni bir batarya ile güç konusunda büyük bir yenlik getireceği konuşuluyor. Samsung’un 6 bin mAH’lık yeni bataryası haberler ile gündeme getirilen bu haberlerde, şirket içinden sızdırmanın yapıldığı da konuşuldu.

Samsung’un 6 Bin mAH’lık Yeni Bataryası Sızdırıldı!

Şirketten sızan görüntü, bugüne kadarki en iddialı pillerden birisini gösteriyor. 6.000mAh’lık pilin yer aldığı cihazda, batarya konusunda Samsung’un yeni bir döneme başlamak istediği görülüyor. Bu bataryanın hangi cihazda yer alacağı tam olarak bilinmediği gibi Galaxy M20 ile birlikte geleceği konuşuluyor. Hindistan’da daha çok satılan bu cihaz, orta segment bir cihaz. Öyle ki 6.3 inç 2340 x 1080 ekran, kamera çentiği ve 101 saate kadar çalma süresi bulunan M20 modelinin şu andaki versiyonlarında 5000mAh batarya bulunuyor. Bundan sonraki süreçte ise 6000 mAh ile telefon bir üst versiyona geçiş yapabilir.

Samsung’un 6 Bin mAH’lık Yeni Bataryası Hangi Cihazda Olacak?

m20 iddialarının yanı sıra bataryanın Samsung’un çift ekranlı, katlanabilir cihazı Galaxy Fold modelinde de bu güçlü pili kullanabileceği konuşuluyor. Cihaz için gelen ilk bilgilerde ise bataryanın 4.380mAh olacağı söyleniyordu. Fakat çift ekran gibi özellikleri göz önünde bulundurulduğunda cihazda daha yüksek kapasiteli bir bataryanın yer alması mümkün görünüyor.

Bir diğer iddia da ise pilin ömrünü 48 saatten fazla arttıran bataryanın şirketin Galaxy S ve Galaxy Note amiral gemilerinde kullanılması alternatifler arasında.

Samsung’un Dev, Büyük Yeni Bataryası, Neleri Değiştirecek?

6.000 mAh kapasiteli bir batarya akıllı cihazlardaki en büyük problem olan şarj süresini kuşkusuz arttıracak. Bu nedenle bir devrim olarak da kabul edilen bu limitlere Samsung’un ne zaman çıkacağı, bu bataryanı resmi olarak ne zaman kullanmaya başlayacağı da önemli bir durum. Zira şu anda sadece görüntülerinin sızdırıldığı batarya için herhangi bir resmi açıklama bulunmuyor. Sızdırmalarda Galaxy Club imzası olduğundan dolayı güvenilirlik noktasında herhangi bir soru işareti mevcut değil. EB-BM207ABY koduna sahip olduğu görülen batarya için şu anda bilinmeyenler oldukça fazla.

Galaxy Note 7 Sonrasında Yüksek Kapasiteli Batarya Gelecek Mi?

Samsung için en büyük skandallardan birisi olan Note 7’de  batarya kaynaklı yaşanan problem sonrasında marka bataryada çok daha temkinli davranıyordu. Zira bu olay sonrasında telefonlarında kolay kolay 4000 mAh sınırı aşmayan markanın yeni modelleri ile böyle bir riske girip girmeyeceği merak ediliyor.

Mobil sektörde yüksek batarya kapasitesi ile dikkat çeken modellerden birisi olarak gösterilen Asus Zenfone 6 modelinde dahi 5000 mAh bir batarya olduğu göz önünde bulundurulduğunda yeni modeli ile Samsung bu alanın liderlerinden birisi olabilir. Yeni modeli ile piyasadaki şartları değiştirecek olan Samsung’un bu  hamlesi merakla bekleniyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.