Samsung Galaxy S11 Hakkındaki Yeni Söylentiler

Samsung’un yeni amiral gemisi olacak Galaxy S11 ile ilgili detaylar giderek netleşiyor. Tanıtım tarihi yaklaştıkça çok daha fazla sızdırmanın olduğu yeni model, amiral gemisi olarak bugüne kadarki Samsung tarihinin en iyisi olmaya aday.

Samsung Galaxy S11 Hakkındaki Yeni Söylentiler Neler?

Yeni modelde Samsung tarafından ESIM teknolojisine yer verilebileceği konuşuluyor. Özellikle Apple ve Google cephesinden bu yönde gelen adımlar sonrasında yeni bir SIM teknolojisine amiral gemisi ile birlikte geçiş yapılabilir. Söylentiler arasında bir diğeri ise asistan Bixby’nin nasıl konumlanacağı üzerine. Google tarafından geliştirilen asistan ile birlikte Apple’ın Siri ile yakaladığı büyük başarı, Samsung’un bu alanda geride kalmasına neden olmuş durumda. Bu nedenle öncelikli olarak asistan üzerinden de yeni telefonda bir dizi yenliğin getirilmesi ve telefonun böylece çok daha pratik bir kullanıma sahip olması bekleniyor.

Samsung Galaxy S11 Özellikleri Neler?

Yeni cihazda RAM, depolama alanı ve işlemci konusunda çok daha üst seviye donanımlara yer verilmesi bekleniyor. Fakat bu konuda bir kesinlik olmadığı gibi bugüne kadar herhangi bir sızdırma da yapılmış değil. Snapdragon 865 ise en güçlü aday durumunda. Üstelik bu donanımda  yer alan DDR5 ve 5G modem desteği de yine, yeni teknolojilere amiral gemisi ile geçiş yapılabilmesi adına uygun bir ortam yaratıyor.

Samsung Galaxy S11 Kamera Devrimiyle Mi Gelecek?

Galaxy S11 modeli ile ilgili bugüne kadar gelen bilgilerde kamera özellikleri üzerinde özellikle vurgu yapılıyor. Yapılan pek çok farklı sızdırmada da telefonda yer alacak kameranın yüksek özelliklerde olacağı belirtildi. Kamera konusunda öncü markalardan birisi olmasına karşın son yıllarda bu üstünlüğünü kaybeden Samsung, S11 ile birlikte bu konuda bir adım ilerde olmamayı planlayabilir. Bu nedenle iddiaların doğru olma ihtimali oldukça yüksek. Zira en büyük rakipleri olan Apple ve Huawei telefonlardaki kamera özelliklerini çok yükseltmiş durumda. Özellikle liderin Huawei olması ile birlikte yeni modelde, güçlü bir kameraya yer vermek Samsung adına bu alanda söz sahibi olmak adına zorunluluk olarak da görülüyor.

Samsung Galaxy S11 Ne Zaman Çıkacak?

Samsung Galaxy S11 için bugüne kadar herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Bu nedenle kesinleşen bir  tarih bulunmadığı gibi tanıtım ve sonrasındaki satış süreci hakkında soru işaretleri bulunuyor. Fakat daha önceki yıllarda olduğu gibi yine Galaxy serisi için benzer bir sürecin takip edilmesi bekleniyor. Bu doğrultuda ise 2020 yılının Şubat ve Mart aylarında tanıtımın yapılması mümkün. Tüm bu detayla doğrultusunda etiket fiyatlarının ise ABD ve Avrupa başta olmak üzere 1000 Dolar bandının üzerinde olması bekleniyor. Türkiye’de ise minimum 1250 Dolar gibi bir fiyatın belirlenmesi bekleniyor.

Tüm bunlarla birlikte iddialı bir modeli sunacak Samsung, yine sınırları zorlayacak.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.