Robot Süpürgelere Olan Rağbet

Evimizin temiz olmasına özen gösteririz. Temiz bir evin sahibi de temizdir bakış açısı ile ilerleriz. Böyle bir durumda en önemli alet olan süpürgeleri kullanırız. Her oda ve salon düzgün bir biçimde temizlenir bu cihazlarla. Ev hanımlarının son derece önem verdiği bu cihazlar günümüzde yerini küçük ve bir o kadar da sevimli gözüken cihazlar olan’ robot süpürgelere’ rağbet yakın zaman içerisinde artmıştır. Kullanışlı olmasından ziyade evin temizliğini bu cihaz kendisi yapmaktadır.

Robot Süpürge Nedir?

Robot süpürge şarjla çalışan bir cihazdır. Bu cihaz ile yer ve zamandan tasarruf edersiniz. Küçük olmasından dolayı hacimli bir yer kaplamaz.

Çalışma Prensibi Nedir?

Robot süpürgeler öncelikle çalıştırılmaya başlanmadan evvel evin genel halini süpürgenin hafızasına taratmanız gerekmektedir. Taratma işlemi cihazın yazılımında bulunan haritalama algoritması ile çalışmakta ve buna ek olarak en az bir adet kamera veya sensörü bulunmaktadır. Bu sayede cihaz evin içerisinde kendi kendiliğine temizlik işlemini yapacaktır. Şarj ile çalışan bu cihazların yaklaşık 60 dk. ile 120 dk. arasında değişen pil ömürleri vardır.

İş bitiminde kendisi şarj edileceği alana yönelmektedir. Bazı modellerinde akıllı telefonunuza indireceğiniz uygulama ile temizlik saatini ve emiş gücünü ayarlayabilirsiniz. Cihazın üzerinde bulunan bir tuş yardımı ile de temizlik işini yaptırmaya başlayabilirsiniz. Toz ve kir temizliği haricinde sıvı temizlemesi yapabilen bu cihazlar oldukça işlevseldir.

Hangi Robot Süpürge Tercih Edilmeli?

Birçok marka bu cihazlardan üretmeye başlamıştır. Aslında neredeyse hepsinin çalışma prensibi aynıdır. Bu yüzden kullanıcıların kendi beğendikleri markaları olan cihazları tercih edebilirler. Evcil hayvanlar için üretilmiş olanı da mevcut olmakla beraber torbalı ve torbasız çeşitleri de mevcuttur.

Her Markanın Bu Cihaz Üretimi Mevcut Mu?

Başta en çok bilinen Çin menşeili cihaz olan Xiaomi ile beraber, Miele, Arçelik, Roborock, Gob2c, Viomi gibi markalar bu cihazlardan üretip kullanıcıya sunmuşlardır.

Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  • Avantajları olarak düşünülünce ilk sırada kendi kendine temizlik yapması dikkat çekmektedir.
  • Sessiz çalışan bu cihazlar elektrik kesintilerinde bile ev hanımlarının tercihidir.
  • Zor ulaşılabilecek olan noktalara (yatak altları, sandalye vb.) gibi noktalara kolaylıkla girebilmektedir.
  • Dezavantajlarına bakılacak olursa eğer evinizin dağınık olması bu cihazların kullanımını mümkün kılmaz.
  • Büyük evlerde şarj istasyonunu bulamayabilir ve bu durumda şarj özelliklerinden yararlanamazsınız.

Genel Özellikleri Nelerdir?

  • Çarpışma anında yön değiştirebilir olması
  • Halı püskülleri ve evin içerisindeki kablo gibi objelere takılmama
  • Şarj istasyonuna giderek kendi kendimi şarj edebilme
  • Bazılarında ise çöp haznesini boşaltma gibi özellikler mevcuttur.

Her süpürge üreticisi bu gibi özellikleri cihazlara yükleyerek kullanıcıların rahatlamasını sağlamış oluyor. Bu cihazların son zamanlarda rağbet görmesi de kullanışlı olması ve iş kolaylaştırıyor olmasıdır. Siz de kendinize en yakın bulduğunuz süpürgeyi alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.