Pubg Mobile Nasıl İndirilir?

Bu yazımızda Player Unknown’s Baatlegrounds, bilinen adı ile Pubg oyununun nasıl indirileceğinden bahsedeceğiz. Fakat biraz oyunun nasıl oynanıldığının detaylarına girelim. Bilindiği üzere online oyun çılgınlığı Counter Strike, Half Life, Knight Online, Metin 2, League of Legends, Dota, Word of Warcraft gibi oyunlar ile başladı ve günümüzde ise Pubg ile devam ediyor. Uzunca bir süre de bu bayrağı Pubg taşıyacak gibi duruyor. Pubg ilk olarak 2017 yılında sadece bilgisayardan online olarak oynanabilen bir oyun olarak piyasaya sürüldü. 2018 yılında mobil versiyonunun da piyasaya sürülmesi ile birlikte oyun neredeyse bütün dünyada büyük bir ilgi ile karşılandı. 2017 yılında 1.5 milyon kullanıcının aynı anda oynadığı belirlendi. 100 milyonun üzerinde oyun ise mobil cihazlara indirilmiştir.  

Oyunun asıl amacı diğer oyuncuları öldürüp hayatta kalmak. Oyuncular diğer oyuncular ile beraber üzerlerinde silah ya da mühimmat bulunmadan ıssız bir adada daha önce konumunu belirlediğiniz yere bırakılıyorsunuz.  Ada içerisinde oyun sırasında lazım olacak zırh, can, el bombası, sis bombası, Molotof kokteyli, taarruz tüfekleri, tabancalar, levye, pala ve hatta tava gibi malzemeler bulunmakta. Adanın içine dağınık bir şekilde konuşlanan malzemeleri alıp savaşa katılabiliyorsunuz. Ada da buldukları mühimmat ve silahlar ile birbirlerine karşı savaşan oyuncular sadece bireysel değil aynı zamanda 3 ya da 4 kişilik takımlar da oluşturabiliyorlar. Aynı zamanda oyun içerisinde bir yerden bir yere gitmek için araba, motor ve tekne gibi taşıtları da kullanabiliyorsunuz. Tüm bunları yaparken oyun içerisinde sürekli tetikte olmanız gerekiyor. 100 kişinin birlikte oynadığı bu oyunda her yerde düşman oyuncu ile karşılaşabilirsiniz. Oyun içerisinde sadece oyuncular birbirlerini öldürmüyorlar. Oyun oynanan süre ilerledikçe adayı zehirli bir sis kaplıyor ve bu sis oyuncuların canını azaltıyor. Sis zaman ilerledikçe adanın etrafını sarıp oyuncuları birbirleri ile daha yakın temas kurmaya itiyor. 

Oyunun grafikleri oldukça iyidir, oynaması da oldukça kolaydır ve tamamen ücretsiz bir oyundur. 

Fakat Pubg oyununu oynamak için oyunu oynayacağınız cihazın belleği ve işlemcisi iyi olmalıdır. Eğer kötü bir işletmeciye sahip cihazda oyunu oynamaya çalışırsanız oyunun donmasından kaynaklı birçok problem yaşayacaksınız.

 Pubg ( Player Unknown’s Battlegrounds )Oyununu Nasıl İndirebiliriz?

Pubg oyununa ulaşmak için android cihazınızdan Google Play Store girmeniz gerekmektedir. Play Store uygulamasına girdikten sonra Pubg oyununu bulup yanında bulunan indir butonuna basmanız yeterli olacaktır.  

Pubg Oyunu Nasıl Kurulur?

Pubg oyununu indirdikten sonra ekstra olarak oyunun grafik dosyalarını indirmeniz gerekecektir. Grafik dosyalarının içerisinde harita, silah çeşitleri gibi görseller bulunmaktadır. Bu dosyaları indirmeden oyun açılmaz. İndirme işlemi tamamlandığında Facebook hesabınız ile oyuna giriş yapıp oynamaya başlayabilirsiniz. Eğer Facebook hesabınız mevcut değilse misafir olarak da giriş sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.