OS X Mountain Lion Yenilikleri

Apple, geçtiğimiz günlerde Macbook kullanıcıları için yeni işletim sistemi Mountain Lionyayınlandı.Apple bu yeni işletim sisteminde adını artık Mac OS olarak değil de OS X olarak yayınladı.Mountain Lion, uygun bir fiyatla kullanıcılarına sunuluyor.Peki bu işletim sisteminde neler yeni, neler geliştirilmiş?

 

 

Notlar ve Hatırlatıcı (Notes and Reminders)

Note sistemi iOS 5 ile bağlantılı olarak çalışıyor. Ücretsiz iCloud hesabıyla iOS cihazlarınızdan paylaşım yapabilmenize olanak sağlıyor.

Hatırlatıcı sistemi de aynı şekilde iOS cihazları  ile bağlantılı olarak çalışıyor.İki platform arasındaki  uyarılar ise uyumlu olarak çalışıyor.

Bildirim Merkezi (Notification Center)

Apple geliştirdiği yeni bildirim sistemi ile Twitter ya da Gmail‘inize gelen bildirimler ilgisayarınızla senkronize edilmiş çalışıyor ve ekranın üst köşesinden size yeni bir mail’in geldiği uyarısını yapıyor.

Air Play

Air PlayMac bilgisayarınızdaki ortamı Apple Tv ile paylaşabilmenize olanak sağlamaktadır.Apple kullanıcılarının çoğuna göre geç kalınmış bir girişim olarak bakılan Air Play sadece Apple Tv ile çalışması Apple‘ın kendi çizgisini göstermekten başka birşey olamaz.

iCloud

Mountain Lion ile genişletilen bu sistem iPad ve iPhone’unuzla kolayca erişim ve paylaşım olanağı sağlamaktadır.Web tarayıcısınada eklenen bu sistem Mac ortanmında açtığınız her sekme ile iPhone ve iPad’iniz ile de ulaşılabilirsiniz.

Mountain Lion’ın 19.99 dolarlık fiyatı da görsetiyorki Apple bu yeni işletim sisteminde  çok büyük yenilikler yapmamış.Mountain Lion’nun tam anlamıyla iOS ile etkileşimli kullanmak ve Facebook entegrasyonu sağlamak için Sonbahar’ı beklemekten başka bir seçeneğimiz yok.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.