Opencart Ücretsiz Tema Nasıl İndirilir?

E ticaret yapmak isteyen işletmelerin en çok tercih ettiği online platformlardan bir tanesi olan Opencart farklı fonksiyonları ve tema seçenekleriyle işletmeler için bir alternatif oluşturuyor. Özellikle web sitesi tasarım ve kodlanması aşamalarında ciddi bir bilgi birikimi olmayan ya da bunun için ekstra bir zaman harcamak istemeyen kişiler için tercih edilebilecek bu yöntem sayesinde kolaylıkla yeni bir site, dakikalar içerisinde oluşturulabiliyor.

Neden Opencart?

Sağladığı kolaylıklar sayesinde herkes tarafından tercih edilen Opencart sisteminde tasarım açısından daha profesyonel bir görünüm elde etmek isteyen kullanıcılar tema alternatiflerini değerlendirmeli. Mevcut sistem kurulduktan sonra klasik arayüzü ile erişime açılabiliyor. Kolay kurulum ve kolay arayüzü sayesinde yönetimin en basit hallerinden bir tanesi olan Opencart, bu açıdan tercih edebileceğiniz bir alternatif. Fakat tasarım açısından farklı bir temayı değerlendirmek isteyenler, kurulum sonrasında tema yükleme aşamalarına geçiş yapması gerekir. Fakat bu aşamada en çok sorun yaşanan durumlardan bir tanesi ücretsiz bir şekilde bu temanın nasıl elde edilerek kurulabileceği.

Opencart Tema Desteği

Opencart için Türkiye’de ve diğer dillerde açılmış olan çok fazla seçenek bulunmaktadır. bu seçeneklerde ise ücretsiz olarak tema desteği sağlanmakta ve kişilerin bu temaları nasıl kullanılacağına dair çeşitli araştırmalar ve rehberler hazırlanmaktadır. Bu açıdan zorlanmadan bu tip kaynaklar üzerinden elde edeceğiniz destek ile ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Opencart Tema Yükleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Tema dosyaları indirildikten sonra ise kişiler tema nasıl yüklenir konusunda bilgi sahibi olmalıdır. Opencart tema ekleme işlemleri ise basit bir şekilde tamamlanabilir. Öncelikli olarak tema dosyasını bilgisayarınıza indirmeniz ve ardından ftp ile sitenizin ana dizinine ulaşmanız gerekir. Ana dizine ulaştığında ise sırasıyla /catalog/view/theme adımlarını takip etmeniz gerekecektir. Bu adımları takip ettikten sonra sisteme kolaylıkla indirmiş olduğunuz temaya yükleyebilirsiniz.

Yükleme işlemleri kusursuz bir şekilde tamamlandıktan sonra ise sitenin kullanıcı yönetim paneline ulaşmanız ve buradaki panelden mağazalar sayfasındaki düzenle seçeneğini takip etmeniz gerekir. Yüklemiş olduğunuz şablon burada yer almış olacaktır. İstediğiniz temayı buradan seçerek aktif hale getirebilir ve sitenizde değişiklikleri ve düzenlemeleri yaparak kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Opencart ile sağlanan tüm bu avantajlarda yükleme, yönetim konusunda kolaylık sağladığından dolayı her işletme için ideal olmasını sağlamaktadır. Ücretsiz tema olarak dahi pek çok farklı araştırma ile istediğiniz temaya ulaşabileceğiniz Opencart’ta ücretsiz tema nasıl indirilir, nasıl kurulur konusunda sorun yaşamanız söz konusu olmayacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.