Nintendo Wii U’yu denedik!

Yeni nesil konsolların ilk üyesi Wii U’yu kısa bir süre için deneme şansı bulduk. İşte ilk notumuz!

Kasım sonunda, Nintendo’nun uzun zamandır beklenen konsolu Wii U raflardaki yerini alacak. Fakat gelecek nesil konsol henüz piyasaya sürülmeden, Ubisoft’un yeni oyunlarıyla kısa bir süre deneme şansı bulduk. Bakalım Wii U beklentileri karşılayabilecek mi?

Yeni merkez: Kumanda

Wii U’nun kalbi konsolun kendisinde değil, dokunmatik ekranlı kumandasında. Oldukça rahat ve kolay tutulabilen kumandanın büyük bölümü plastikten oluştuğu için oldukça hafif. Buna rağmen işçilik kalitesi oldukça üst seviyede ve normal bir yükseklikten yere düşmesine rağmen kumanda zarar görmüyor- bunu cihazı yanlışlıkla elimizden düşürdüğümüzde test etmiş olduk.

6.2 inçlik dokunmatik ekran hızlı ve tutarlı tepkiler veriyor, ayrıca görüntü kalitesi de üst düzeyde. Çözünürlüğün 848x480p olduğunu tahmin ediyoruz, çünkü Nintendo tarafından bu konuda kesin bir açıklama yapılmadı. Görüntüler keskin ve canlı. Renkler temiz ve parlak. Görüntü kalitesi TV kalitesi dolaylarında ve imgelerin boyutları ideal.

Kumandanın iyi olmasını sağlayan özellikleri: Ağırlık, boyut ve işlemci bakımından ideal, hareket algılama sistemi akıcı çalışıyor ve hem dokunmatik hem de görüntü bakımından üst kalitede bir ekran.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.