Misafir Kültürü

Evlerimizin en güzel yerlerini; en iyi manzaraya ve en iyi tasarıma sahip odalarını tarihin eski çağlarından beri misafirlere ayırmışızdır. Özellikle en pahalı mobilya, aksesuar ve koltuk takımlarının olduğu salonlar ile en güzel yatak odası takımlarıile dizayn edilmiş misafir odaları geçmişten günümüze kadar gelmiş olan bu güzel geleneğin hala daha sürmekte olduğunu gözler önüne seriyor.

Bu durum bana kalırsa insanlarımızın oldukça misafirperver olmasından kaynaklanıyor. Geleneklerimizde misafire verilen özen ve kıymet öyle sanıyorum ki başka hiçbir toplumda yoktur. Bir misafir geldiğinde en güzel yemek odası takımları onlar için çıkartılır, en güzel yemekler onlar için yapılır mesela.

Elbette bu odaların tasarımı oldukça önemlidir. Boyasından kullanılan mobilyanın rengine, halının desenine ve kullanılan aksesuarların seçimi oldukça önemlidir. Son yıllarda salonlarda daha çok eskiden moda olan köşe takımları daha çok tercih edilmeye başlandı. Bana kalırsa bu seçim hem yer kazanma hem de estetik açıdan oldukça yerinde bir seçim olacaktır.

Ayrıca bu odalarda yer alan, hayatımızın olmazsa olması televizyonlarının bulunduğu, eski tip televizyon sehpalarından kurtulup; odanın genel havasına ve tasarımına uyan son teknoloji ürünü tv üniteleri çeşitlerinden birisini seçmelisiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.