Macbook İşletim Sistemi Güncelleme

Teknolojik yeniliklerle birlikte elektronik cihaz kullanımında büyük bir artış yaşandığı gözleniyor. Mobil cep telefonu, pc, notebook, lap top ve ıpad gibi cihazlarda küçük, büyük, genç, yaşlı tüm kişilerin vazgeçemediği cihazlar arasında oldukça popüler olarak kullanılıyor. Ancak bu cihazlarda internet bağlantısının yer alması olmazsa olmaz seçeneklerin başında geliyor. Ünlü mobil cihazlar arasında apple, ıphone ve diğer markalar sıklıkla tercih ediliyor. Bu cihazlarda da internet kesinlikle kullanılıyor.

Mobil Cihazların İşletim Sistemleri

Günümüzde hayatı oldukça kolaylaştıran cep telefonlarında her zaman kaliteli bir işletim sistemi telefonu yönetiyor. İnternet kullanımı yer alan tüm mobil cihazlarda her türlü işlem pratik bir şekilde yapılabiliyor. Bu da cep telefonunda yer alan işletim sisteminin düzenli bir şekilde çalışmasıdır. Cep telefonu kullanıcılarının işletim sisteminin aktifliğinin düzenli bir şekilde çalışması için belirli periyotlarla güncelleme yapması gerekiyor.

Apple mobil cihaz kategorisinde oldukça popüler ve tasarım harikası olan bir cihazdır. Bu cihazda kullanılan işletim sistemi de macbook’tur. Tüm android cihazlarda olduğu gibi apple telefonda yer alan macbook işletim sisteminin de rutin aralıklarla güncellenmesi gerekiyor. Macbook işletim sisteminde yapılacak olan güncellemeler sayesinde mac’lerin kararlılığı, düzenli çalışması, performans gücü ve en önemlisi de güvenilirliği arttırılmış oluyor. Android cihazların işletim sisteminde yer alan güvenlik sisteminin güncel tutulması için Apple telefondaki macbook işletim sistemini de güncel tutmak gerekiyor.

Aşamalarla Macbook İşletim Sistemi Güncelleme

Android cihazlardaki işletim sistemi güncelleme işlemleri aşama aşama pratik bir şekilde yapılıyor. Apple cihazların macbook işletim sistemi güncellemeleri de bir baç basit adımda yapılıyor. Yazılımın ilk önce macbook versiyonunda güncel tutulması önem arz ediyor. Bu işlem yapılmışsa Apple cihaz menüsü içerisinde yer alan sistem seçenekleri butonu işaretlenir. Sistem tercihi yapıldıktan sonra yapılan güncellemelerin kontrolü ve denetlemeleri sağlanır. Bu denetleme ve kontrollerden sonra sağ alt bölmede yer alan yazılım güncelleme sekmesi  seçilmelidir.

Eğer Apple cihazda yapılacak olan güncelleme varsa hemen güncelle butonu kullanılmalıdır. Bu sayede daha önce yapılması gereken ancak herhangi bir sebepten dolayı yapılamayan güncellemeler ortaya çıkacaktır. Bu işlemden sonra güncelleme yüklenecektir. Android kullanıcıları için macbook işletim sistemi oldukça gelişmiş durumda görünüyor. Macbook işletim sistemi güncelleme ekranında yer alan daha fazla bilgi kutucuğu sayesinde eski tarihlerde yer alan bütün güncellemelerin detayları, ayrıntıları ve içerikleri görülebiliyor. Ayrıca bu işlemlerde de aktif olan güncellemeler kolay bir şekilde yüklenebiliyor.

Macbook’u Güncel Tutun

Apple cihazda yer alan macbook işletim sistemi yazılım güncellemesinde macbook’un güncel olduğu bilgisi yer alıyorsa yüklü olan macbook versiyonu ve tüm uygulamaları da otomatik olarak güncel konumdadır. Bu uygulamalar içerisinde Safari, rehber, kişiler, iTunes, kitaplar, mesajlar, e-mail, takvim, fotoğraflar, galeri face time yer alıyor.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.