KIZ BEBEK İSİMLERİ VE ANLAMLARI

Eski tarihlerde tarihi isimler moda idi. Son zamanlarda ise kız çocuklarına isim olarak doğa isimleri daha fazla verilmeye başlanmıştır. kadın isimleri Ada, Nehir, Güneş, Damla, Nil, Yosun, Yasemin, Lale, Deniz, Irmak, Yağmur gibi isimler kullanılmaya başlanmıştır. Tarihi kız isimlerine ise Belkıs, Saba, Rabia gibi isimler örnektir. Trend isimler eskilere oranla daha fazla kullanılmaya başlanmıştır. Trend kız çocuk isimleri Beren, Dilan, Azra, Alara, Bade, Tauna, Deran, Sude, Nilsu, Talya gibi isimlerdir.
Geleneksel isimler arasında Sevgi, Esra, Burcu, Sevim, Fatoş, Hülya, Sibel, Gizem, Ayşegül, Ayşenur gibi isimler yer almaktadır.
Beren güçlü, kuvvetli, akıllı anlamına gelmektedir. Dizilerdeki karakteriyle sevilen Beren Saat’in ismi daha fazla kullanılır hale gelmiştir. bayan isimleri Deran güzellik demektir. Kürtçe kökenli bir kelimedir. Saba, gündoğusundan esen hafif rüzgâra verilen addır. Türk müziğindeki eski makamlardan biridir. Belkıs Arapça kökenli bir kelimedir. Güzelliği ve zekâsıyla ün yapmış kişi demektir. Sibel; bulutla yer arasında toprağa düşmeyen yağmur damlası, deniz çanı, buğday başağı gibi anlamlara gelir. Anadolu’da bereket ve doğurganlık tanrısı Kibele’nin adından geldiği söylenir. Fransızcadan türediği güzel kız anlamına geldiği tahmin edilmektedir.
Merak ettiğiniz ve anlamlarını bilmediğiniz daha fazla isim için www.kizisimleri.net adresini mutlaka ziyaret edin. Birbirinden farklı değişik kız isimleri ve anlamlarını öğrenin. İsim seçimi konusunda en doğru adres web sitemizdir. 2012 yılının en çok tercih edilen isimlerini öğrenin.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.