Iphone11 Özellikleri ve Fiyatları

Uzun bir müddettir herkes tarafından merak edilen Iphone11 artık sahalardadır. Apple ın Kaliforniya kentinde bulunan genel merkezinde yapılmış olan etkinlikle beraber meraklı gözlerin karşısına çıkan yeni tasarım, her sene olduğu gibi bu sene de serisinin en iyisi olma başarısını göstermiş oldu.

Iphone11 Özellik olarak ve Fiyat Olarak Nasıl Karşımıza Çıkıyor?

Apple şirketi 2018 ila 2019 yıllarını tam istediği istikrarı yakalayamadığı görüşündeler. Ancak bu seferki yeni üyeleri ile beraber istikrarı yükseltme açısından baya iddialı gibi görünüyorlar. Firmanın yeni tasarımları hem performans açısından hem de görsel açıdan geliştirmeler sağladığı özellikleri artık açığa çıkmıştır. Ayrıca firma kurulumundan bu yana bir ilk olarak tek seferde üç Iphone modeli piyasaya sürmektedir.

Piyasaya sürülen bu yeni aile üyelerinin isimleri Iphone11, Iphone11 Pro ve Iphone11 Pro Max olarak geçmektedir. İsimlerine gelen eklerle beraber modelin de üzerine yeni özellikler eklendiğinin belirtileridir. Apple şirketi fiyat bazında en düşük olan modelini baz alarak geçen yılda piyasada olan IphoneXR yerine Iphone11’i almıştır. Bunun dışında kalan diğer iki model ise bu seviyenin üstünde alıcılara sunulmuştur.

İşte Özellikleri

Apple şirketi geçtiğimiz yılda üretmiş olduğu IphoneX de kullandığı çentikli ekranı bu kez de Iphone11 de kullanmaya devam ederek bir standart haline getirmiş oldu. Ancak bu yeni sürümlerinde tasarlanmış olan çentik daha önce yapılan Iphone serilerine göre daha küçük bir yapıda olduğu gözlerden kaçmıyor. Apple şirketi yapmış olduğu dikkat çekici yenilikler ile beraber FaceID ve 3 boyutlu yüz taramasını kullanıcılara sunmayı amaçlayan TrueDepth Sensörler, Iphone11’e uyarlamak için çok az bir yer kullanılmıştır. Çentiğin küçük olarak tasarlanmasının cihaza olan faydasına bakılacak olursak geniş bir ekrana ulaşmasını ve ekran gövdesini daha da genişletmesini sağlamaktadır.

Iphone11 in ekran gövdesi daha önceki sürümlere göre daha gelişmiş görünüyor. Ayrıca Apple çentik bölgesinin haricinde ekranı kaplayan çerçeve kalınlığını standart bir biçimde uygulamaya devam ediyor. Apple bu yeni tasarımlarında en çok göze hitap eden bir diğer değişimi ise arka bölüme uyarlanan kamerası oldu. Çıkıntılı kamera tasarımını standartlara bağlayan Apple, bu sefer yeni üyelerinde tüm sensörleri içine alan yuvarlak çerçevelerin içine monte ettirmiştir. Kare çerçeve içerisine uyarlanan Iphone11’e özel olarak tasarlanmış iki adet arka kamera bulunmaktadır.

Cam Gövde Güvencesi

Iphone 11 kendisinden önce üretilmiş olan IphoneX den beridir aynı cam gövdeyi kullanmaktan vaz geçmedi. Apple şirketi yeni üyelerinin dayanıklılıklarını arttırmak amaçlı gövdesinde kullandığı cam malzemelerini daha da geliştirmiş görünüyor. Bu sayede cihazın sağlamlık açısından ve çizilmeyen bir kaplaması olmasını sağlamaktadır. Bu sebeple beraber Iphone11 kılıf yapımında eskilere göre daha zarif ve daha gösterişli modeller üretebilir.

Iphone11 Fiyatlandırması

Iphone11 serileri fiyat geneline bakıldığı zaman piyasanın üstünde görünse de cihazın kendi değerini karşıladığı yönünde. İlk çıktığı günden beri büyük beğeni toplayan Iphone11 serisi birçok kullanıcı tarafından alıcı buldu.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.