iPhone 12 Hakkındaki En Yeni İddialar

Apple tarafından yapılan iPhone 11 tanıtımı sonrasında gözler piyasaya çıkartılacak iPhone 12’ye çevrildi. Özellikle iPhone 11 modeli ile birlikte sektördeki pek çok farklı durumu kendi lehine değiştirmeyi başaran ve gerek performans gerekse de tasarım açısından bir dizi yeniliğe giden Apple, iPhone 12 ile birlikte süreci çok daha farklı bir boyuta taşıyabilir. iPhone 12 hakkındaki en yeni iddialar ise tüm bunları destekler nitelikte.

iPhone 12’de Neler Var?

iPhone 12 hakkında piyasaya sürülen ilk iddia, tasarımda yapılacak değişiklikler. iPhone X modeline kadar çentikli tasarımdan vazgeçmeyen Apple’ın bu yeni model ile birlikte çentikli tasarımı bırakabileceği ve hemen her modelde olan bu tasarım yerine farklı bir çözüm getireceği konuşuluyor.

Şu anda hemen hemen her üreticinin kullanmaya başladığı çentikli tasarım, Apple tarafından değiştirilmesi halinde marka, cihazların yine kendine özgü tasarımları olmasını sağlayacaktır. Bu açıdan gündemdeki bu çentik iddiası oldukça inandırıcı ve gerçekleşebilir gibi duruyor.

Çentikli Ekran Yerine Ne Gelecek?

Çentikli tasarımın olmayacak olması ise kuşkusuz ekran kasa oranlarında değişiklik yapılmasını sağlayacak. Bu da Apple’ın bugüne kadar hiçbir telefonunda ulaşamadığı kadar yüksek bir ekran kasa oranına ulaşmasını sağlayabilir. Bu açıdan yeni cihaz ile birlikte Apple’ın ekran kasa oranı noktasında bir rekor kırması da bekleniyor. Çentikli tasarım olmayacağından dolayı çentik kısmında yer verilen kamera gibi farklı sensörlerin ise ince tutulacak çerçevede yer alması bekleniyor. Bu nedenle donanımsal açıdan da bir değişikliğe gidilmesi söz konusu.

iPhone 12 Teknik Özellikleri Neler Olacak?

Telefon için teknik detaylarda ise 6.7 inç’lik bir ekranın tercih edilmesi bekleniyor. Bu ekranda yer alacak çentiksiz tasarım ise kuşkusuz mevcut ekranın çok daha büyük görünmesini sağlayacak. Apple tarafından yeni telefon tanıtım tarihine kadar özellik ve yenilikler hakkında herhangi bir detay paylaşılması beklenmiyor. Bu nedenle de mevcut tanıtım tarihine kadar mevcut sızdırmalar doğrultusunda yeni telefon için hazırlıkların ne yönde olduğunu öğrenmek mümkün olacak.

Apple yeni modelinde tüm bu bilgiler doğrultusunda özellikle tasarım ve çentik konusunda yenilik bekleniyor. Daha önce piyasaya sunulan iPhone modellerinde olduğu gibi güvenilir sızdırmalar ve bilgiler paylaşan kişi ve kaynaklar bu mevcut durumu şu ana kadar doğrulamış vaziyette. Bu nedenle de yeni modelin belirtilen özelliklerle piyasaya sunulması otoritelerde herhangi bir sürpriz etki yaratmayacak. Bununla birlikte her tanıtımda olduğu gibi markanın yine küçük sürprizlere yer vererek farklı bir şekilde kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.