Intel Pil Ömründe Değişikliğe Gidiyor

Project Athena adı verilen Intel bilgisayar, şirketin yeni çalışmaları arasında sunuldu. Yeni nesil diz üstü bilgisayar olarak tasarım edilen Project Athena, pil ömründe verim ve daha uzun süre kullanım sağlayacağını belirtti.

Tanıtımı yapılan Intel laptop, 10 nm Intel işlemcilerin hazır olduğu belirtildi. 7 nm işlemciler için tarih veren Intel, Ice Lake serisi işlemciler için sevkiyatların başladığını ifade etti

Intel Pil Süresi Sorununu Çözüyor

“İnsani ihtiyaçlara dayanan dizüstü bilgisayar inovasyonu” sloganıyla tanıtılan yeni nesil laptopta, pil ömrünün uzatıldığı ve kullanıcıların daha verimli- konforlu çalışacakları belirtildi.

9 saat pil ömrü sağlaması planlanan Project Athena bilgisayar, piyasada bu kadar uzun süre pil ömrü veren başka bilgisayar olmamasını avantajla popülarite sağlayacak gibi görünüyor.

Pil ömrü kullanım süresi, bilgisayar henüz piyasaya sunulmadan test ediliyor. Yüksek ekran parlaklığı ve tam performansla çalışan işlemcilerle test edilen Project Athena, uzun pil ömrüyle tanıtılıyor.

  1. Nesil 19 nm İşlemci Özellikleri

Intel, 10. Nesil 10 nm Ice Lake işlemcilerinin sevkiyatının başladığını belirtirken, işlemcilerin tanıtımları da yapıldı. Tayvan Computex 2019’da yapılan etkinlikle tanıtılan 10 nm işlemcileri yenilikleriyle kullanılmayı bekliyor.

İşlemcilerin en önemli yeniliği güç tasarrufu ve pil ömrü olarak tanıtıldı. Ice Lake işlemcilerin mimari bakımda yenilendiği ve iyileştirme yapıldığı belirtildi. Ekran kartı entegrasyonu1080p çözünürlükte oyun destekleri, 10. Nesil 10 nm işlemcilerin yenilikleri arasında yer alıyor.

4K çözünürlük sağlayan Ice Lake işlemciler, görüntü oynatmada performans kazandırıyor. Yapay zeka konusuna değinen Intel, işlemcilerin kendi kendine öğrenme özellikleriyle yapay zeka formundan yararlandıklarını ve yeni özellikler kattıklarını belirtti.

Yeni Nesil İşlemcilerin Avantajları

Güç tasarrufunu ve ideal pil ömrünün daha uzun kullanılabilmesi için geliştirmeler yapılan Intel sistemlerinde, çeşitli donanımlarla kullanım sağlanarak 16 saate kadar pil ömrü sağlanabileceği ifade ediliyor.

İşlemlerin daha hızlı yapılmasını sağlayan 10. Nesil işlemciler için ek özelliklerin ve yeniliklerin olduğu düşünülüyor. Tayvan fuarında tanıtılan Intel yeni nesil 10 nm işlemciler için fazla detay verilmedi. 7 nm işlemcilerin ise geliştirilmeye devam ettiği belirtilerek, kullanıcıları memnun edecek yepyeni özelliklerden bahsedildi. Teknik özellikler ve işlemcilerin fiyatları ile alakalı Intel tarafından bir bilgi paylaşılmadı. Ancak yeni nesil işlemcilerin merakla beklendiği biliniyor.

Yüksek performans, yüksek çözünürlük ve görüntü kalitesi sağlayacak olan yeni nesil işlemciler, kullanım süreleri ve işlem algılama- öğrenme sistemleriyle yenilikler ve kolaylıklar kazandıracak.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.