Huawei Krizinin Google ‘a Etkisi

Huwaei akıllı cihazları ve telekomünikasyon şirketi son dönemlerde dünyaya damgasını vurmuş ve diğer bilinen akıllı telefonların önüne geçerek satış rekorları kıran bir akıllı telefon markası olmuştur. Özellikleri yeni çıkarttığı farklı uygulama ve üstün başarı performansı gösteren kamera ve diğer özellikleri ile son zamanların en çok satan ve çok talep edilen telefon markası olarak karşımıza çıkıyor. Huwaei markası çıktıktan sonra adını farklı haberlerle de görmüş bulunuyoruz. Amerika ve Çin arasında ticari savaşa sebep olan huwaei markası gündemden düşmeyecek gibi görünüyor.

 

Huwaei Krizi Google Maliyeti Ne Olacak?

Amerika son dönemlerde Çin ‘le olan ticari savaşında çok büyük adımlar atan birçok gündem yaratan açıklama ve yaptırıma imza atan taraf olarak ön plana çıkıyor. Amerika’da yasaklanan huwaei akıllı cihazları birçok uygulama karşısında sistem dışı olacağı görülüyor. Google son dönemlerde kazanmış olduğu rakamları birazda huwaei akıllı cihazlarına borçlu. Fakat Amerika’nın yapmış olduğu yaptırımlar sonucu Google huwaei ile olan tüm işbirliklerinde sınırlama kararı aldı. Tüm dünya kamuoyunun ilgiyle her gün takip ettiği konu günden güne farklı konularla tekrar gündeme gelebilir. Amerika’da kara listeye alınmış ayrıca satışları durdurulmuş olan huwaei akıllı cihazları elbette zor bir süreç yaşıyor. Google bir Amerika şirketi olması bakımından bu yaptırımları uygulayan ve huwaei cihazlarına uyumsuzluk örneği gösterebilir.

 

Huwaei Kullanıcıları Bu Durumdan Nasıl Etkilenecek?

Amerika ve Çin arasında yaşanan bu olumsuz akıllı cihaz savaşından en çok etkilenen taraf kuşkusuz kullanıcılar olarak karşımıza çıkıyor. Huwaei son dönemlerde çok satılan ve en çok tercih edilen ve talep gören başarılı bir akıllı cihaz olarak piyasada. Kullanıcıları bu markayı çok sevdi ve yoğun ilgi gösterdi. Satış rekorları kıran huwaei akıllı cihazı kullanıcıların en çok merak ettiği şey erişim yasağı artacakmı bu konu özellikle çok merak ediliyor. Son açıklanan durumlara göre özellikle Android uygulamalarını huwaei cihazları alamayacağı yönünde birçok bilgi bulunuyor.

 

Hangi Uygulamalar Huwaei Cihazlarında Kullanılmaya Devam Edecek?

Basın ve kamuoyunun en çok araştırdığı konular arasında yine öne çıkan hangi uygulamalar kullanılmaya devam edecek. Twitter üzerinden yapılan açıklamalar doğrultusunda Google play aynı zamanda Google procect uygulamaları huwaei akıllı cihazlarında kullanılmaya devam edecek. Yine yapılan diğer açıklamalar göz önüne alındığında huwaei markası için Google güvenlik ve diğer uygulamaların engellenmeyeceği yönünde ilerliyor. Aynı zamanda huwaei akıllı cihazları tarafından gelen bazı duyumlar sonucu Google play ‘e uygun alternatif bir uygulama geliştirilmesi bekleniyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.