Google Haritalar ile Trafik Cezalarına Son

Google haritalar dünyanın en bilindik navigasyon programıdır. Kullanıcılarını bilmediği konuma götürmek, etraftaki mekânları göstermek dışında güncellenmiş versiyonu ile artık insanları trafik cezalarından da kurtarıyor. Çok yakında Google haritalar hız bildirimi ve radar göstergesi özelliği geliyor. 

Google haritalar 40’tan fazla ülkede kullanılıyor ve kullanıldığı tüm ülkelere radar göstergesi ve hız bildirimi özelliğinin getirileceği açıklandı. Bu habere duyan herkes çok sevindi çünkü araba kullanıcılarına birçok avantajı beraberinde getirecek. Artık kimse Google haritalar sayesinde trafik cezası ödemek zorunda kalmayacak. 

Program Yerleştirmeleri Kararlaştırıldı

Google haritalar içerisinde yer alacak olan hız limiti ve radar göstergesi uygulamanın sağ alt tarafında yer alacak. Nasıl ki gideceğiniz konuma dair tüm detaylar farklı işaretler ile gösteriliyorsa gelecek olan yeni özellik de Google haritalar da sağ alt köşede trafik lambası şeklinde gösterilecek. Hatta navigasyon sekreteri radara yaklaştığınız zaman ve hız limitini aştığınız zaman size uyarı verecek. 

Size gelen uyarı karşısında tedbirinizi alarak yüklü miktarda trafik cezası ödemekten kurtulabilirsiniz. Radarlar yol çizgisinin üzerinde küçük semboller ile belirtilecek ve hız göstergesi sağ alt tarafta yer alacak. Navigasyon sekreteri size yolu tarif ederken aynı zamanda yaklaştığınız radarları size bildirecek. 

Birçok Ülkeye Radar Özelliği Getirildi

Birçok ülkeye Google haritalar üzerinde yer alan radar özelliği getirildi ve diğer ülkelere de getirilmesi için gerekli çalışmalar sürdürülüyor. Radar özelliğinin getirildiği ülkeler ise; İspanya, İsveç, Amerika, Avustralya, Brezilya, ABD, İngiltere, Kanada, Hindistan, Meksika, Japonya, Rusya, Andorrya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, İzlanda, Yunanistan, Finlandiya, Macaristan, İsrail, İtalya, Ürdün, Kuveyt, Litvanya ve Fas yer alıyor. 

Fransa, Almanya ve İsviçre’de sanal radarların görüntülenmesi yasal olmadığı için böyle bir özelliğin getirilmesine sebep olmuyor. Telefonunuz Android ve IOS sürümlü ise her ikisinde de Google haritalar radar ve hız göstergesi özelliklerinden faydalanabilirsiniz. 

Araba Sahiplerine Birden Fazla Avantaj

Google haritalar içerisinde yer alacak olan radar göstergesi ve hız bilgisi sayesinde şoförler artık daha dikkatli ve trafik kurallarını uyandığı hareket ediyor. Trafik akışında belki yaptığınız hızın farkına varamayabilir ve öncelikle durmanız gereken yerde giderseniz çok fazla zaman geçmeden farkına varmadan Google haritalar sayesinde gideceğiniz radarı görebilecek ve tedbirli hareket edebileceksiniz. 

İnternette nasıl kullanılması gerektiğine dair birçok kılavuz yayınlanmış. Kullanma kılavuzunun sayfalarında gerekli bilgiler yazıyor, buradan bakarak ya da video izleyerek nasıl kullanılması gerektiğine sair bilgi sahibi olabilirsiniz. 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.