En İyi Antivirüs 2020

Günümüzde artık bilgisayarlar hemen hemen her eve girmiş durumdadır. Birçok işimizi bilgisayardan halleder hale gelmekle birlikte bilgisayarın sunmuş olduğu çoklu kullanım özelliği sayesinde de yine bilgisayar adeta bir eğlence aracımız haline de gelmiştir. Özellikle şu son 10 yıl içerisinde bir hayli yaygınlaşmış olan bilgisayar kullanımı birçok kolaylığı getirmesinin yanında da yine bir sürü zorluklarla kişileri baş başa bırakabilmektedir. Bilişim dünyasında da bu zorlukları da genellikle virüs, spam ya da kötü yazılım içeren çeşitli korsan girişimler olarak adlandırabiliriz. Bunlar kötü niyetli insanlar tarafından hazırlanan ve kullanıcının bilgisayarına belirli uygulama ve araçlar vasıtası ile yönlendirilebilen kötü yazılım içeren virüslerdir. Maalesef ki bu virüsler bilgisayarınızda son derece ciddi bir şekilde etki ederek genel işleyişi bozabilecek yapıda olabilen virüslerdir. Bu nedenden dolayı bu virüslerden etkilenmemek adına bilgisayarınıza iyi bir antivirüs programı kurmanızda yarar olacaktır.

En İyi Antivirüs Programı Hangisidir?

Bilgisayarınızın karşılaşabileceği bu sorunları siz bilgisayarınıza indirmeden önce bu virüsü fark eden bir mekanizmanın olmasını istiyor iseniz yapmanız gereken iyi bir antivirüs programı indirmek olmalıdır. Böylelikle bilgisayarınıza bulaşabilecek virüsler daha önceden fark edilecek ve bilgisayar kullanıcısı uyarılabilecektir. Bunu sağlayabilecek olan en iyi antivirüs programlarının başında hiç kuşku yok ki ilk olarak Kaspersky gelmektedir. Daha sonrasında Norton Antivirüs, Avast Antivirüs, Eset Not 32, McAfee Total Protection ve Panda Antivirüs programları da 2020’nin hiç kuşku yok ki en iyi antivirüs programlarındandır.

Bilgisayarı Virüsten Koruma İçin Antivirüs Programları Yeterli midir?

Bilgisayar kullanıcıları gereksinim duyduklarından dolayı indirmiş oldukları bazı program ve dosyalardan bilgisayarlarına virüs bulaştırabilmektedirler. Bu virüsleri engellemek amacı ile kullanıcılar bilgisayarlarına çeşitli antivirüs programları indirebilmektedirler. Bu antivirüs programları çoğu zaman bilgisayarlar için virüsleri def etmede son derecede etkili olabilmektedirler. Dolayısıyla antivirüs programları bilgisayarı virüslerden korumak için son derece yeterlidir diyebiliriz.

Bilgisayara Nasıl Virüs Bulaşır?

Aslında bu virüsün bulaşmasının ana nedeni direkt olarak bilgisayar kullanıcılarının gereksinim duyduğu program ve belgelerde saklıdır. Çünkü bunu bilen bilgisayar korsanları bilgisayar kullanıcılarının gereksinim duyduğu belge ve dosyaların içine sahte bir yazılım yerleştirmektedirler. Bilgisayar kullanıcısı ise kendisi için gereksinim duyduğu bu belge ve dosyaları indireceği zaman aslında bilgisayar korsanı tarafından belge ya da dosyanın içerisinde yerleştirilmiş olan virüs ya da kötü yazılımı da bilgisayarına indirmektedir. Böylelikle kişinin bilgisayarına ya da laptopuna virüsler bulaşabilmektedir.

Bilgisayara Virüs Bulaşınca Bilgisayar Bundan Nasıl Etkilenir?

Bilgisayar kullanıcısı tarafından İnternet ya da çeşitli araçlar vasıtası ile bilgisayara gereksinim duyulan program, belge ya da dosya indirilirken korsanlar tarafından indirilen bu dosyalara kötü amaçlı yazılımda yüklendiğinden dolayı programla birlikte bilgisayara virüs de inmiş oluyor. Virüs bilgisayarda kendini gösterdiği andan itibaren bırakmış olduğu etki bakımından da sınıflandırılmaktadır. Eğer basit bir virüs ise bilgisayarda yapabileceği etki en fazla sürekli olarak çeşitli İnternet sitelerinin reklam olarak çıkması olabilir. Ya da İnternete girmeden masaüstünde bu reklamlar bildirim olarak karşınıza sürekli olarak çıkabilir. Ancak büyük bir virüs ise bu virüs bilgisayarın çökmesine kadar birtakım ciddi komplikasyonlara neden olabilmektedir. Bu nedenden dolayı bilgisayarınızın bundan etkilenmemesi için iyi bir antivirüs programı bilgisayarınıza kurmalısınız.

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.