Dropbox Nedir? Nasıl Kullanılır?

Dünkü Dropbox saldırı iddaasını kabul etti adlı yazımızda sizlere Dropbox‘a saldırıldığını ve bunun resmen açıklandığını duyurmuştuk.Ancak sizlere Dropbox hakkında ayrıntılı bir bilgi vermemişiz.Bu yazıda sizlere Dropboxtan ve kullanımından bahsedicez.

Dropbox , bulut depolama başka bir değişle cloud computing olarak açıklanabilmektedir.Son yıllarda internet hızlarının gelişmesi ve mobil teknolojilerin artmasıyla beraber bu sisteme olan ilgi artmıştır.

Dropbox sayesnide dosyalarınıza aynı anda pek çok cihazdan ulaşabilirsiniz bu işlemi gerçekleştirmek için tek şart internet erişiminizin olmasıdır. Dropbox nedir sorusuna verilecek başka cevap ise budur.

Dropbox kullanıcılarına 2 Gb ücretsiz depolama alanı sağlamaktadır.Tabi bu alanı ücret karşılığında arttırmak mümkündür.Dropbox Windows, Mac OS ve Linux’ün desteğinin yanısıra, mobil aygıtlar içinde iOS, Android ve BlackBerry desteği bulunmaktadır.

Dropbox’ı sitesinden bilgisayarınız için uygun uygulamayı otomatik olarak indirmeye başlayabilirsiniz.

Dropbox‘ı bilgisayarınıza kurarken size Dropbox üyeliğine sahip misin? diye bir soru sormaktadır.Buradan hayır diyerek bir üyelik oluşturup 2 Gb ücretsiz alana sahip olabilirsiniz.Gelelim şimdi Dropbox‘ı kullanmaya.

Dropbox‘ı bilgisayara kurduktan bir üyelik aldıktan sonra programı açıyoruz program açılırken sizden üyelik girişi istiycektir aldığımız üyelik ile giriş yapıyoruz.

Program açıldıktan sonra başlat çubuğuna bir icon gelmesi gerekiyor.Bu icon’a sağ tıklayarak Open Dropbox Folder diyerek size tahsis edilmiş olan 2 Gb’lık alana ulaşabilir dosyalarınızı depolayabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.