DonanımHaber Forumu Güvenilir Mi?

DonanımHaber 1999 yılında kurulmuş, 2001 yılında forumu aktifleştirilmiş bir teknoloji/haber sitesidir. Uzun yıllardır Türkiye’de teknolojiyle ilgili her konuda bilgi sahibi olabileceğiniz dürüst ve ulaşılabilir kaynaklardan olan DonanımHaber, bu hususta ülkemizdeki en güvenilir forum ve haber sitesi olmaya devam ediyor. Artık daha da ciddileşip resmi bir kimlik edinen DonanımHaber, köklü bir geçmişe sahip yöneticileri bir yana, forum kısmında hep aktif olan ve uzmanlık alanına hakim kullanıcıları ile teknoloji konusunda hızlı, güvenilir ve kesin bilgilerle dolu bir web sitesi. DonanımHaber o kadar halka yakın, sıcak ve samimi bir şirket ki web sitesine girdiğiniz zaman ofisin tamamının 3 boyutlu halini görüntüleyebiliyorsunuz.

DonanımHaber Kim Tarafından Kuruldu?

Site Gün Oksay tarafından 1999’da kişisel bir teknoloji blog’u olarak kurulmuş. O sıralarda Türkiye’deki teknolojiyle ilgili ilk site olduğundan anında büyük bir üne kavuşan DonanımHaber, Hardwaremania ve başka büyük sitelerle karşılaştırılsa da günümüze kadar ününü ve aktivitesini koruyan tek adres olmuş. Nasıl kurulduğu ve bu kadar ünlendiği hakkında çok rivayet var fakat site yetkililerinden asla detaylı bir açıklama gelmemiş. Günümüzde dahi bu konu hakkında Ekşisözlük gibi forum niteliği taşıyan bazı sitelerde adeta bir komplo teorisi gibi bahsedilmekte fakat belli ki işin aslı DonanımHaber’in olaysız ve hikâye edilmeyecek bir şekilde kurulup, sadece işleyen ve işleyişine devam eden bir web sitesi ve forum oluşunda gizli.

DonanımHaber’de Hangi Konularda Güvenilir Bilgi Bulabilirsiniz?

DonanımHaber öncelikle teknoloji haberleri konusunda ülkemizdeki en geniş çaplı bilgi ağına sahiptir. Haber içerikleri sık güncelleniyor, yazarlar tarafından verilen bilgiler en güvenilir haber kaynaklarından ve sitelerinden alınıyor. Sitede teknoloji dünyasındaki yenilikler dışında en yeni teknolojik ürünler hakkında haberler, teknolojinin her alanda etkilediği ve etkilendiği yan unsurlar ve sanat dünyasıyla ilgili her tür yeni bilgiye erişmek mümkün. Kısacası teknoloji ve sanatla ilgili olup biten bütün gelişmelere anında ulaşmak mümkündür.

DonanımHaber Nasıl bir Platform?

DonanımHaber’in forumu bilgisayarlar ve teknoloji hakkında sohbet edebileceğiniz ve her türlü sorunuza yanıt bulabileceğiniz bir platform. Foruma girdiğinizde ilk dikkatinizi çeken teknolojik ürünler hakkındaki konuların ne kadar detaylı olduğu. Bilgisayarlar ve oyun konsollarından küçük ev aletlerine kadar her ürün için çeşitli konular mevcut. Yıllar öncesinde açılmış konular hala aktif bir şekilde güncellenmekte. Haberini okuduğunuz bir ürün hakkında açılmış bir konuyu bulabilir ya da yeni bir konu açarak ürünle ilgili her türlü bilgiyi ürünü kullanmış yada kullanmakta olan kişilerden bizzat alabilirsiniz. Forumun teknolojiyle ve sanatla ilgili sohbet kısımlarında ise her konuda dürüst ve samimi, sizinle benzer zevklere sahip olan insanlarla fikir alışverişi yapmak mümkün.

DonanımHaber’de Kimler Yazıyor?

Sitenin kurucusu ve CEOsu olan Gün Oksay hala aktif bir şekilde sitede haber yazıyor ve forumlarda aktif. Kendi deyimi ile kendisini internet yayıncılığına atamış biri. Sitenin genel yayın yönetmeni olan Mesut Çevik ise ekibe forumun kurulmasıyla beraber katılmış. Sonraki tarihlerde çeşitli alışveriş ve teknoloji sitelerine sahiplik yapmış. Güvenilir ve alanına hâkim kadrosuyla DonanımHaber, tam gaz Türkiye’nin en geniş teknolojik bilgi ağına ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.