Dizüstü Bilgisayar

Dizüstü Bilgisayar

Mobil olarak çalışan kişilerin işini yanında taşıyabilmesine imkan sağlayan dizüstü bilgisayar seçenekleri kişilerin mekân ve zaman önemli olmaksızın ihtiyaç duyduğu anda çalışmasını sağlıyor. Dizüstü bilgisayarlar üstelik artık masaüstü bilgisayarlardan farklı olmadığı gibi performans ya da özellikler bakımından da geri planda bulunmuyor. Bu açıdan sadece kullanım açısından farklılık gösteren bu iki model arasında ihtiyaçlarınıza göre seçim yaparak yeni bir bilgisayar satın alabilirsiniz.

İhtiyaçlarınız için en uygun dizüstü bilgisayar seçenekleri

Bilgisayar satın almada özellikler kadar fiyat da çok önemli bir kriter olduğundan dolayı dizüstü fiyatları için yeterli bir analiz yapılması ekonomik açıdan oldukça kritik. Bilgisayar satın almak istediğiniz durumlarda özellikle internet hizmetlerinden yararlanmanız çok daha cazip olacaktır.

Normal bir mağazada satılan fiyatların çok daha altındaki fiyatlar ile satışa gerçekleştirilen ürünler daha hızlı ve iyi bir cihaza sahip olmanızı sağladığı gibi bu konuda incehesap.com ilk olarak ziyaret etmeniz gereken web siteleri arasında yer almaktadır. Satışını yaptığı ürünler ile bugüne kadar herkeste memnuniyet yaratmayı başarmış olan web sayfası sizin için de cazip bir fırsat yaratacak.

Üstelik yüzde 25’e varan yüksek orandaki indirimler bilgisayar fiyatlarının piyasa fiyatlarına göre çok daha uygun bir duruma gelmesini sağlar. Bu da web sitesini kullanmanız için oluşturulmuş olan diğer bir cazip detay. Yapacağınız incelemeler neticesinde bilgisayar modellerini görüntüleyebilir, bilgisayar için detaylı olarak özellikleri inceleyebilir ve ardından fiyat karşılaştırması yaparak beklentilerinizi tam olarak karşılayacak ve en uygun fiyata sahip olan dizüstü bilgisayarı satın alabilirsiniz. Her bir bölümü ile özel olarak kullanıcıların ihtiyaçlarına göre tasarlanmış olan web sayfası ihtiyacınıza uygun ve ulaşmak istediğiniz hedef bilgisayarınıza hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor. Üstelik özellik ve fiyat açısından piyasanın altında olması ise incehesap için en cazip yanlardan bir tanesi.

Bilgisayar Modellerinde Dikkat Gerektirenler

Bilgisayar almaya karar veren herkesin dikkat etmesi gereken ayrıntılar vardır. Bu ayrıntılar hem doğru kullanım için hem de bilgisayarın uzun vadede kullanılması için önemlidir. Özellikle dizüstü bilgisayar alırken seçici ve mantıklı hareket etmek gerekir. İhtiyaçlarınızı belirleyerek size en uygun bilgisayarı seçmek için dikkat etmeniz gereken birkaç önemli detayı yazının devamında görebilirsiniz.

Öncelikle dizüstü bilgisayar alacaksanız boyutlarına karar vermelisiniz. En küçük ölçülere sahip laptop bilgisayar ve en büyük ölçülere sahip laptop bilgisayarlar vardır. Bilgisayarın boyutları oldukça önemlidir. Örneğin günlük hayatınızda kullanmak için alıyorsanız bu iş hayatında kullanmak için alacağınız bilgisayardan farklıdır. Çünkü kullanım alanları farklıdır. Kullanım alanına göre tercih yapmak, sizi ileride tekrar masrafa girmekten kurtarır. Dizüstü bilgisayar modelleri, her kişinin farklı ihtiyaçlarına göre gruplanır. Bu nedenle, kullanım alanını doğru seçmek gerekir.

Kullanım alanına karar verdikten ve hangi boyutta bir dizüstü bilgisayar istediğinizi belirledikten sonra yapmanız gereken, işlemci ve ram konusunda kullanım alanınıza en uygun olanı seçmenizdir. Bu sayede ihtiyacınız kadar özelliklere sahip bir cihaz satın almış olursunuz.

 Dizüstü Bilgisayar Çeşitleri

Laptop, notebook, Minibook ve Netbook olarak sıralanabilir. Bu başlıklar boyutları ve işlevlerine göre ayrılmıştır. Peki, bu farklar nelerdir inceleyelim.

  • Laptop: CD-DVD aygıtları vardır. Depolama alanı için harici bellek takılabilir. Oyun oynamak kaliteli grafikler ve yüksek çözünürlük ile mümkündür.3 saat pil ömrü vardır.35 ile 43 cm arasında ekran büyüklüğü olan dizüstü bilgisayar sınıfıdır.
  • Notebook: CD-DVD aygıtı yoktur. İnce ve hafif olmaları taşımayı kolaylaştırır. Klavyeleri küçüktür.30 ile 35 cm arasında ekran büyüklüğü vardır.
  • Minibook: En küçük dizüstü bilgisayarözelliğini taşır. Laptopun aynı işlemlerini kısmen yerine getirebilen bir üründür. Çok hafif ve uygun fiyatlıdır. 17-22 cm ekran genişliğine sahip dizüstü bilgisayar modeli sınıfındadır.
  • Netbook: Genellikle internet bilgisayarıdır. E-posta ve internette gezinmek için kullanılır. Düşük bir işlemciye sahip dizüstü bilgisayar
Önceki İçerikAsus Laptop
Sonraki İçerikEn Ucuz Akıllı Telefon
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.