Apple Kimliği Şifre Değiştirme

Apple ürünü kullanan kişilerin aynı zamanda cihazlarında oturum açması ve kimlik oluşturması gerekmektedir. Daha çok kimlik olarak adlandırılan bu hesaplarda, zaman zaman şifre değişikliği gibi farklı işlemlerin yapılması gerekebilir. Bu tür durumlarda Apple kimliği şifre değiştirme adımlarını takip edebilirsiniz. Apple kimliği şifre değiştirme işlemleri kolay bir şekilde yapılsa da kullanıcıların hesabı ile ilgili bazı bilgileri bilmesi gerekecektir. iPhone iPad veya iPod Touch gibi farklı cihazlar üzerinden yapabileceğiniz bu ayarlamalar sayesinde kimliğinizi yeni belirleyeceğiniz şifre ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

iPhone, iPad veya iPod touch ile Apple Kimliği Şifre Değiştirme

Şifre değişikliğini iPhone, iPad veya iPod Touch ile yapmak istediğinizde aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekir.

  • Öncelikli olarak cihazınızın ayarlar bölümüne geçiş yapın.
  • Ekranda yer alacak seçeneklerden parola ve güvenliği seçin.
  • Ardından ekrandaki seçeneklerden parola değiştiri seçin.
  • Bu bölümde ise sistem güvenlik için sizden parolanızı ve aygıt parolalarınızı girmenizi ister.
  • 2 parolayı da doğru bir şekilde girdikten sonra ekranda yeni bir parola girişi yapılmasının istendiği bir alan açılır. Bu bölüme yeni şifrenizi girdikten sonra hemen altındaki alana yine aynı şifreyi yazarak doğrulama işlemlerini yapmanız gerekir.
  • Ardından değiştir veya parolayı değiştire tıklayarak parola değişikliğini tamamlayabilirsiniz.
  • Bir defaya mahsus olmak üzere parola değişikliği yapıldıktan sonra oturum açarak kimliğinizi yeni şifreniz ile telefonunuza ya da diğer cihazlarınıza tanımlamanız gerekir.

Yapacağınız bu işlemler ile kolay ve kısa süre içerisinde şifre değişikliği yaparak kimliğinizi güvenli duruma getirebilirsiniz. Bu İşlemlerin yapılması zorunlu olmasa da güvenlik ve yaşanabilecek tehlikelere karşı belirli aralıklar ile yapılması önerilmektedir.

Mac ile Apple Kimliği Şifre Değiştirme

Özellikle bilgisayar üzerinden şifre değişikliği yapılmak istendiğinde kullanıcıların Apple kimlik sayfasında oturum açması gerekmektedir.

https://appleid.apple.com/#!&page=signin

Yukarıda yer alan bağlantı üzerinden erişebileceğiniz Apple kimlik sayfasında sağ üst köşeden öncelikli olarak oturum açmanız gerekir. Ardından güvenlik parolayı değiştir adımlarını takip ederek parola değiştirme ekranına ulaşabilirsiniz. Bu ekranda yine iPhone gibi cihazlarda olduğu gibi mevcut parolayı girmeniz, ardından yeni parolayı 2 defa girmeniz yeterli olacaktır. Yeni şifre belirleme sırasında 8’den daha fazla karakter içerdiğinden, büyük ve küçük harf olduğundan, en az bir rakam kullandığınızdan emin olmalısınız. Tüm bu adımları tamamladıktan sonra parolayı değiştir demeniz yeterli olacaktır. Şifre değiştirme işlemleri için farklı cihazlar üzerinden belirtilen takip etmeniz sorunsuz bir şekilde değişikliği yapmanızı sağlayacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.