Apple Garanti Sorgulama

Dünya üzerinde bulunan ve bir dev haline gelmiş teknoloji markası olan Apple, günümüzde birçok teknolojik ürünü üretmekle görevli ve bu sektörün içerisinde önemli markalardan birisi. Genellikle yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen bu teknolojik aygıtlar, teknoloji sever ve Apple sever tarafından kullanılmakta. Kendi işletim sistemine sahip Apple diğer markalar gibi farklı yerlere bağlı olan işletim sistemlerini kullanmıyor, aksine kendilerinin hali hazırda geliştirmiş ve hala geliştiriyor oldukları işletim sistemlerini iPhone adlı cihazlarına entegre etmekte. Bu cihazlarda bulunan işletim sistemine ise iOS yani I Operating System deniliyor. Bu sistemin diğerlerinden farkı ise içerisinde bulunan yazılımı sayesinde her türlü şartta gayet stabil ve düzgün bir şekilde çalışması. Peki diyelim ki bir Apple cihazına sahipsiniz ve bu ürünün garanti süresinin ne kadar kaldığına bakmak istiyorsunuz. Bu rehberde sizlere bunu detaylı olarak anlatacağız.

Apple iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

 Bir başka husus olan ikinci el telefon piyasasında da aldığınız Apple marka ürünün ne kadar garanti süresinin kaldığını öğrenmek istiyor olabilirsiniz. İşte burada yapmanız gereken işlemler şunlardır. Birinci adım olarak Apple’ın kendi sitesi olan denetleme sayfasına ilgili arama motorlarından aratarak gidiniz. Ardından açılan sayfada bulunan donanımızın seri numarasını girin bölümüne cihazınızın seri numarasını giriniz.  Bu numaraları nereden bulacağım diyorsanız iPhone’unuzun Ayarlar>Genel>Hakkında kısmına girerek bir iki göz atmanızla beraber Seri Numarası bölümünü görebilirsiniz. Buradaki seri numarayı girdikten sonra karşınıza çıkan Türkçe bilgiler size iPhone’un ne kadar garanti süresi içerisinde olduğu, daha önceki satın alınma tarihini ve onarım ve servis kapsamında olup olmadığını gösterecektir. Ayrıca son yıllarda çıkarmış oldukları AppleCare Koruma planına da dahil olarak telefonunuzun garantisini yaklaşık 2 sene daha uzatabilmeniz mümkün.

2.El Alım Satımda Sahte Cihazlara Dikkat

Ülkede artan dolandırıcılık ve sahte cihaz piyasasına baktığımızda ortalıkta gerçekten çok fazla sahte cihaz dolanmakta. Bunları anlamanın yolu ise daha cihazı satın almadan önce bir başka telefon üzerinden Apple olup olmadığını teyit etmekte. Ne kadar güvendiğiniz bir satıcı olsa dahi daha önceden kontrol edip güvenlik önlemlerini kendi lehinize almanızda fayda var. Aksi taktirde satılacak olan ürün hatalı ya da sahte ise ileride mağdur olacak kişi siz olabilirsiniz. Bu konuda dikkat etmeniz hem sizin yararınıza hem de karşı tarafın yararına olacaktır. Diğer bir konu ise telefonunuz bozulduğunda ne yapmanız gerektiğidir. Eğer garanti hala garanti kapsamındaysa garantiye göndererek gerekli işlemlerin en kısa süre içerisinde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Garanti kapsamında değil ama onarım ve servis kapsamı etkin ise belirli ve cüzi bir ücret karşılığında telefonunuzun bakımının ve tamirinin ilgili servisler tarafından yapılmasını sağlayabilirsiniz. Eğer hiçbiri olası değilse tanıdığınız ve güvendiğiniz bir telefoncuya telefonunuzu götürerek tamir işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.