Anroid Rehber Aktarma

Yeni bir telefon değiştirecek kişiler için dikkat edilmesi gereken en önemli detay, eski telefondaki verilerin ve rehber bilgilerinin yeni telefona aktarılmasıdır. Kişiler çoğu zaman bu aşamayı atladığından dolayı, yeni telefonunda rehberine ulaşamaz ve bir takım sorunlar yaşayabilir. Bu tip sorunların yaşanmaması adına Android rehber aktarma işlemlerinin yapılması gerekecektir. Telefon değiştirmeden önce yapılacak rehber aktarma işlemleri sayesinde sorunsuz bir şekilde hesaplarınız arasında tüm kişilerinizi aktarabilirsiniz. Bu durum aynı zamanda olası bir telefon arızası gibi durumlarda da yaşayacağınız sorunları minimuma indirecek ve telefon rehberinizde bulunan kayıtları güvenli bir şekilde saklamanıza yardımcı olacaktır.

Anroid Rehber Aktarma İşlemleri 

Android rehber aktarma işlemlerini yaparken Gmail hesabınızı kullanabilirsiniz. Bu telefonunuza ulaşamadığınız ya da telefonun çalındığı durumlarda da Gmail hesabınız üzerinden kayıtlı tüm telefon numaralarını ve ihtiyaç duyabileceğiniz diğer telefon ayarlarını her zaman için almanızı sağlar. Bu bakımdan mümkün olduğunca bulut servisleri tercih ederek bu yönde bir seçim yapmanız avantaj sağlayacaktır.

Gmail üzerinden ilgili işlemleri yapmak adına öncelikli olarak menüye giriş yaprak sistem ayarları kısmına geçiş yapın. Burada yer alan hesaplar ve senkronizasyon seçeneği sayesinde Google seçeneğini takip ederek rehber kutusunu işaretleyin. Ardından zamanlama seçeneğine basmanız ile birlikte tüm rehberiniz Google hesabınıza tanımlanmış olacaktır. Bu tanımlama işlemleri sayesinde herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan ihtiyaç duyduğunuz her anda kolaylıkla telefonunuzu Google senkronizasyonu ile tamamlayabilirsiniz.

SIM Kart İle Anroid Rehber Aktarma

Android rehber aktarma konusunda yapılabilecek bir diğer işlem ise tüm kayıtların sim karta kaydedilmesi ve ve yeni telefonda da SIM kart üzerinden içeriye aktarılmasıdır. Bu seçeneğin tercih edilmesi halinde ise kişiler öncelikle olarak rehbere giriş yapmalı ve rehberde yer alan seçenekler aracılığıyla da kaydetme seçeneklerini takip etmelidir. Bu şekilde yapılacak işlemler sonrasında tüm telefondaki rehber bilgileri sim karta kaydedileceğinden dolayı bu SIM kartın diğer telefonlara takılması ile birlikte rehberdeki kişiler de yeni telefonda olacaktır.

Android rehber aktarma konusunda tercih edilecek bir diğer ve son yöntem ise kişilerin dışa aktarılmasıdır. Android bir telefonda ya da tabletinizde yapabileceğiniz bu işlemlerde sırasıyla kişiler uygulamasını açmanız ve buradan menüde bulunan ayarlar seçeneğini takip etmeniz gerekir. Ayarlarda yer alan dışa aktar seçeneği, tüm kişi bilgilerinizi dışarı aktarmanızı sağlar. Özel bir dosya formatı ile yapılan bu dışa aktarma sayesinde bu aktardığınız dosyayı saklamanız ve uygun bulduğunuz anda da içeri aktarma seçenekleri ile telefonunuza geri yüklemeniz yeterli olacaktır. Bu sizin için pratik bir yöntem olacağı gibi kişi bilgilerini kaybetmeden ve rehberinize her zaman ulaşma imkanı bularak işlem yapmanızı sağlayacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.