Akıllı Saat Kullananlar Dikkat

Teknolojinin gelişmişlik örneklerinden olan akıllı saatler, öğrencilerin kopya çekmesini kolaylaştırdığı için sınavlara girerken kullanımına izin verilmiyor. Akıllı saat kullananların dikkat etmesi gereken durumların yanı sıra akıllı saat almak isteyenlerinde çeşitli unsurlara dikkat etmesi gerekiyor.

Akıllı saat alırken hangi özelliklerine bakılmalı? Akıllı saat nasıl kullanılır? Gibi merak ettikleriniz için makaleyi değerlendirebilirsiniz.

Akıllı Saat Seçimi Nasıl Yapılır?

Cihaz uyumluluğu, akıllı saat seçimlerinde en önemli ve ilk faktördür. Kullanılan mobil cihazın işletim sistemine uygun akıllı saat alınmalıdır. Yani IOS işletim sistemi veya Android işletim sistemine uygun telefonlar için aynı işletim özelliğindeki saatler alınmalıdır.

Android Wear saatler; Android 4.3 ve üzeri telefonlarla kullanılabiliyor. Apple Watch modelleri ise iPhone modelleriyle kullanılabiliyor.

Ekran özelliğine göre akıllı saat seçimi yapılabilir. Pebble akıllı saatler, IOS ve Android cihazlarla uyumlu çalışabilen ve farklı ekran seçenekleri sunan özelliklere sahiptir. Renkli ekran veya e-Ink ekran seçeneğine göre tasarım değerlendirilebilir. Saatlerin özellikleri, fonksiyonları, ekran ve çözünürlük kalitelerine göre ürün seçimi yapılabilir.

Akıllı Saatlerde Fonsiyonellik

Görsel ve uygulamaların full renkli olarak görünmesini sağlayan Apple Watch ve Samsung Gear gibi akıllı saatler, aydınlık ekran yapılarıyla tercih edilen modellerdir. Dokunmatik ekran modeli veya düğmeli arayüz, akıllı saat seçimlerinde değerlendirilmesi gereken unsurlar arasındadır.

Ekran büyüklüğü, içeriklerin daha rahat görünmesini sağlar. İmge seçimlerinde düğmeli saatler konfor sağlarken, ekran kaydırma gibi işlevler için dokunmatik ekran tasarımları daha caziptir. Apple akıllı saatlerde bu iki özellik bir arada sunuluyor.

Akıllı Saat Tasarımları

Kişiselleştirme ve tasarım özellikleri, görünüm açısında değerlendirme faktörleridir. Bazı saat modellerinde kordon değişikliği yapılabiliyor. Farklı tasarımlarla çeşitlilik sağlayan Apple Watch, kolay kullanılabilir özellikleri ve değiştirilebilir kayışlarıyla daha çok tercih ediliyor.

Titreşim, aydınlatma, SMS ve Mail bildirimleri, sosyal medya özellikleri gibi pek çok unsur değerlendirilerek, akıllı saat seçimleri yapılmalıdır. Uygulamalar, akıllı saatlerde dikkat edilmesi gereken özellikler arasında yer alıyor. Apple, 3 bin 500’den fazla uygulama seçeneği sunan en iyi özelliklere sahiptir.

Akıllı Saat Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Depolama alanı, dosyalar için dikkat edilmesi gereken özellikler arasında yer alıyor. Apple akıllı saatler 8 GB depolama alanıyla konfor sağlıyor. Ancak resim ve müzik dosyaları için 75 MB alan kullanımı sunuluyor.

Android Wear saatlerde depolama alanı, farklı seçeneklerle sunuluyor. Müzik dosyaları ve fotoğraflar için yüksek depolama alanı sağlanıyor.

 

Önceki İçerik5G Hayatımıza Neler Katacak
Sonraki İçerikAndroid Q Nedir?
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.