Adobe Yapay Zeka’dan Yararlanacak

Servislerini daha da geliştirmek isteyen ve uygulama performansını arttırmayı hedefleyen Adobe yapay zeka sisteminden yararlanacağını açıkladı.

Adobe Geliştirmeleri Sürdürüyor

Adobe, tasarımdan video düzenlemeye kadar çok geniş bir alanda uygulama desteği sağlıyor. Yıllardan beri alanının en iyi markalarından birisi olarak dikkat çeken ve dünya genelinde milyonlarca müşteriye hizmet veren Adobe, performansı arttırmak adına sürekli uygulamalarını geliştiriyor. Bu doğrultuda ise özellikle video editörleri için ciddi bir iyileştirme yapılacağı ifade edildi. Yapılan açıklamalarda Adobe premier pro uygulamasını kullanan kullanıcıların yeni güncelleme sonrasında artık çok daha hızlı bir şekilde işlemlerini yapabilecek. Özellikle en boy oranında yaşanan sorunlara yönelik yapılacak olan bu değişiklik sayesinde kullanıcıların geniş ekran en boy olanından kare formatına çeviri yapması çok kısa süre içerisinde tamamlanacak. Önceki versiyonlarda bu işlemler için uzun bir şekilde çalışmak gerekirken yeni özellik sayesinde çok kısa süre içerisinde bu işlemler yapılabilecek.

Auto Reframe Desteği Geldi!

Adobe uygulamalarını geliştirmek adına uygulamaya eklediği yeni özellik auto reframe adını taşıyor. Otomatik olarak yeniden çerçevelendirme olarak çevirebilecek bu özellik sayesinde kullanıcıların farklı ekran boyutları arasında kolay bir şekilde geçiş yapması sağlanacak. Bu sayede videonun kullanacağı platforma uygun bir şekilde videonun uygulamadan export alınabilmesi mümkün hale gelecek. Konu ile ilgili yapılan açıklamalar da mevcut özellik ile ilgili detaylar da paylaşıldı.

Auto Reframe Avantajı Ne?

YouTube’da 16.9 video formatı desteklerken mevcut videonun Instagram gibi popüler sosyal ağlara yüklenmek istenmesi halde kare versiyonuna ihtiyaç duyuluyor. Bu tip farklılıklar ve değişiklikler nedeni ise kullanıcıların her bir platform için özel olarak videoları üzerinde çalışma yapması ve bu çalışmayı için uzun bir vakit ayırması gerekiyor.

Yeni dönemde ise Adobe tüm bu süreci baştan aşağıya değiştiriyor. Yapay zeka desteğini bu işlemleri yapmak için devreye alan Adobe, video formatının istenilen şekilde ayarlanmasının ardından herhangi bir ek işlem yapılmasına gerek kalmadan uygulama özelliği sayesinde otomatik bir şekilde işlemleri yapılabiliyor. Yapay zeka desteği ile görüntünün her karesinin analiz edildiği ve çerçevenin görüntü içeriğindeki durumlara göre uygun olarak hazırlandığı ifade edilirken, kullanıcıların saatler süren işlemlerini yapması da böylece ortadan kalkmış olacak. Pek çok farklı video editör programında yaşanan bu sorun, Adobe tarafından bu şekilde çözümlenmiş durumda. Bu nedenle de programın diğer video editörleri tarafından da kullanılması ve böylece daha fazla kullanıcının çekilmesi bekleniyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.