ADATA’nın Taşınabilir Yeni Diski: HD770G

ADATA, performansı arttırdığı yeni donanımı ile sektördeki şartları değiştirmeyi hedefliyor. ADATA HD770G  adı verilen yeni model, yüksek performansı ile oldukça dikkat çekici durumda. Tüm dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyan ADATA HD770G, RGB aydınlatma sistemine sahip.

ADATA’nın Taşınabilir Yeni Diski: HD770G Özellikleri neler?

Yeni diskinde korumayı da üst düzeye çeken ADATA, IP68 koruma sertifikasına sahip. Farklı bir katman yapısı olan donanımda, su ve toza karşı bir dayanıklılık uzun ömürlü bir donanım vaat ediyor. Özellikle diskin taşınabilir bir disk olduğu göz önünde bulundurulduğunda, bu koruma da büyük bir kolaylık sağlayacak ve donanımın daha uzun süre kullanılmasına imkan sağlayacak.  Cihaz için yapılan testlerde, 120 dakika boyunca 2 metrelik bir suda kalabileceği belirtiliyor. Darbelere karşı özel bir koruma sistemi olan cihaz, üç katmanlı yapısı sayesinde düşme durumlarında dahi darbeyi emerek kırılma gibi durumları da önleyebiliyor. Tasarımında yer verilen şok emici silikon gövde, hem darbeleri azaltıyor hem de kendi koruma ile dış katmanın zarar görmesini engelliyor. Tüm bu güvenlik önlemlerine ek olarak AES 256-Bit şifreleme sisteminin  bulunduğu donanım, böylece güvenlik isteyen kişilere de bir seçenek yaratıyor.

HD770G, tasarım anlamında da üst düzeyde. RGB renklendirmesi ile farklı bir görünümün yakalandığı cihazda, yivli kenarlar da elde tutuşu kolaylaştırarak tasarıma hareketlilik katıyor.

HD770G Kullanım Alanları Neler?

Yüksek depolama kapasitesiyle, kullanıcılar tüm oyunlarını bu disk ile taşıyabilir. Üstelik PS4 veya Xbox konsolunda sınırlı depolama alanı sorunun ortadan kalkması adına da yine HD770G kullanılabilir durumda. 1 TB ve 2 TB gibi yüksek boyutlu depolama çözümü sunan ADATA, yeni donanımı ile kişilere bu iki farklı seçeneği sunuyor. Üstelik yüksek boyutlu verilerin transfer işlemlerinin daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesi adına cihaz USB 3.2 Gen 1 arabirimini kullanıyor.  Böylece uzun süre transfer süresini beklemeye gerek kalmadan yüksek hızda işlemler kolay bir şekilde yapılabiliyor. Cihazın kullanımında da kolaylık sağlayan ADATA; herhangi bir kurulum gerektirmeyen yapısı ile cihazın kullanılmasına imkan sağlıyor. Windows, Mac, PlayStation 4 ve Xbox gibi cihazlarda taşınabilir disk sorunsuz bir şekilde tak çalıştır sistemi ile kullanılabilir durumda.

ADATA HD770G Teknik Özellikleri Neler?

Yeni diskte yer alan teknik özellikler ise şöyle;

  • Boyutlar (L x G x Y): 139 x 98 x 26mm / 5,4 x 3,8 x 1,0 “
  • Ağırlık:  270 g
  • Malzeme: Plastik
  • Çalışma sıcaklığı: 5 – 50 ° C
  • Sistem gereksinimleri:
  • Windows XP / Vista / 7/8 / 8.1 / 10
  • Mac OS X 10.6 veya üstü
  • Linux Çekirdeği 2.6 veya üstü

Özel tasarımı ile ödül almayı başaran ADATA, yeni donanımı ile sektördeki tüm dengeleri değiştirebilecek potansiyelde.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.