7 Yıldızlı Otellerin Özellikleri

Yedi yıldızlı otel tanımlaması, buralarda konaklayan bu konuda otorite kişilerin öznel yakıştırmalarından kaynaklanmaktadır. Bir otel için söylenebilecek kriter ölçülerine göre verilebilecek en fazla yıldız beş olurken, altı yıldız olmadan direkt yedi yıldız yakıştırması nesnel bir ölçü birimi olmayacaktır. Fakat beş yıldızlı otellerden de daha lüks görünüme sahip oteller için bu konuda yetkili olan kişilerin izlenimine dayanarak böyle bir yakıştırma yapılmaktadır.

Yedi yıldızlı denilen pek çok otel, tanıtımlarında bu ibareye yer vermemektedir. Otellerin yıldız yakıştırmaları bir, iki, üç, dört ve beş yıldız için bazı somut kriterlere dayanırken, yedi yıldızlı oteller için böyle bir kriter bulunmamaktadır. Sadece ihtişamlı bir görünüm ve sunduğu konfor derecesi yedi yıldız yakıştırmasında etkili olmaktadır.

Otellerde Yıldız Sayısına Göre Değişen Hizmetler

En az yıldız sayısı olan bir yıldızlı oteller, oda sayısı ve otelde kahvaltı salonu bulunmasına göre bu yıldızı almıştır. Oda sayısı ona ulaştığında, tek yıldızlı otel unvanını alacaktır. Otelin belli büyüklükte bir lobisinin olması da gerekir.

İki yıldızlı otellerde ise durum biraz daha gelişmiştir. Odalarda bulunacak mini dolaplar ve klima, iki yıldız almasını sağlayacaktır. Üç yıldızlı otellerde ise otelde en az bir tane yüzme havuzu olması gerekmektedir. Dört yıldızlı otellerde ise otelde sorumlu pozisyonda çalışanların turizm konusunda eğitimli ve deneyimli olma şartı aranmaktadır.

Ayrıca en az yüz kişilik kapalı salonunun da bulunması dört yıldızlı otelleri diğerlerinden ayıran özelliklerdendir. Beş yıldızlı otellerde ise yemek salonları daha gelişmiş ve farklı dünya mutfaklarına yer verilmiştir. Odalarda tek kullanımlık terlik, uyduya erişimli televizyon gibi çok farklı hizmetler bulunmaktadır.

Yedi Yıldızlı Otellerdeki Hizmetler

Yedi yıldızlı oteller, dünya çapında görünüm ve sundukları hizmetlerle herkesin hayranlıkla izledikleri konaklama tesisleridir. Bazı otel odalarında yüz yetmiş metre kareye varan geniş kullanım alanları bulunur. Bu denli geniş alanlar pek çok kişinin oturduğu evinden bile çok daha büyük olan yaşam alanlarıdır.

Vale hizmetleri, SPA, otelin bulunduğu coğrafi koşula uygun olarak ücretsiz gezi turları da konaklama yapanlara sunulan hizmetlerdir. Tarihi sarayları andıran geniş lobiler, ortamın manzarasını odanın içerisine sokan geniş camlar ve ihtişam ön plandadır. Varaklı aynalar, banyolarda jakuziler ve lüks deri kaplı mobilyalar da otel odalarında görülen önemli unsurlardır.

Yedi Yıldızlı Otellere Verilecek Örnekler

Dünyadan verilecek oteller arasında, Milano’da bulunan Seven Stars Galleria ilk akla gelenlerden. Şehrin tarihi atmosferine uygun olarak inşa edilen otel de son derece heybetli bir görünüme sahiptir. Buradaki süitlerin de beş yüz seksen metrekareyi bulan ölçümleri ve özel hizmetli kadrosu bulunmaktadır.

Abu Dabi’de bulunan Emirates Palace, altın kaplamalı döşemelere de sahiptir. Kişiye özel plajında eşsiz bir manzarayla karşılaşmak mümkündür. Dubai’de bulunan Burj Al Arab Oteli de bir başka yedi yıldızlı oteldir. Kişiye özel uşak hizmeti ile her türlü dünya mutfağının lezzetleri ile tanışmak mümkündür. Yedi yıldızlı otellerin en önemli özelliği, gelen kişiyi özel hissettirmesi ve inanılmaz derecede konfor sağlamasıdır. Pek çok yedi yıldızlı otelde hayatı kolaylaştıracak her türlü hizmet bulunurken, kişisel tercüman hizmeti de iş gezilerinde önem taşıyan detaylardandır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.